| Mirunaaa2 a întrebat:

V-ati simtit vreodată ca nu mai are rost sa trăiți? Ce faceți in acele momemte? Si v-ati simtit vreodată rau mai sa aveti o stare naspa? Eu cred ca am depresie si am gânduri nașpa.

Răspuns Câştigător
| EU13Nmc a răspuns:

Iti spun sincer ca trec prin aceleasi trairi si chiar mai mult, nu cred ca exista o solutie universala pentru starea noastra totusi eu am invatat sa imi gestionez starile astea dupa anii de trait cu ele, am ales sa duc o lupta cu mine pentru a ma mentine pe linia de plutire, am facut din asta un scop, poti incerca acelasi lucru dar pentru asta ai nevoie sa iti pui intrebari de ex De ce m-as simti asa? Ce determina sentimentele astea? incerca sa iti dai propiul scop, ceva sa iti de-a un motiv pentru a lupta

Răspuns Apreciat de Editori
| anss23 a răspuns:

Salut, Miruna!
Imi pare rau sa aud ca treci printr-o perioada mai grea, ai putea sa precizezi ce varsta ai ca sa stim exact cum am putea sa te ajutam mai bine?
Eu sunt Irina si am 23 de ani si pot spune ca iti inteleg pe deplin starea in care esti, inca de pe la 16 ani ma lupt cu depresie si ganduri de suicid.
Norocul meu este ca am gasit un psihiatru care mi-a dat un tratament foarte bun si in momentul de fata nu mai am probleme de genul.
Iti recomand si tie sa apelezi fie la un psihoterapeut fie la un psihiatru-recomand varianta psihiatrului numai daca ai depresie de mai mult de 3 luni.

Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred că oricine are. îmi găsesc motivație. mă ocup de ce am în prezent sau încep ceva nou. e important să ai vise și să lupți pentru ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, și nu o dată. Dar Dumnezeu ne iubește. De dragul Lui, să nu facem vreo prostie.
Fii tare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a întâmplat de puține ori, deoarece sunt din fire optimistă și credincioasă, dar atunci când se întâmplă mă gândesc că e ceva trecător și mă consolează faptul că știu că planurile lui Dumnezeu pentru mine sunt ca eu să fiu fericită, nu să trăiesc cu frică.