| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

Salut TPU, ati avut depresie vreodata si daca da, ce ati simtit la depresie, ce ganduri aveati de ex? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Da, am avut si a durat ceva timp. In principiu, simptomele sunt aceleasi, manifestarile, ei bine, ele pot sa difere. Spre ex, eu aveam momente dese cand plangeam, ma gandeam mult la lucrurile negative, dormeam mai mult decât de obicei, nu prea mancam etc.
De asemenea, poate dura de la cateva zile la cativa ani, insa atunci e deja un caz de depresie severa.
Incearca sa nu te cufunzi prea tare in probleme si sa privesti totdeauna ca pe ceva ce are cel putin o rezolvare! Bafta!

| Yulian_Crystian_1995_Sjwv explică (pentru anonim_4396):

Eu o simt foarte apasatoare si ma face sa ma simt foarte vinovat la ceva ce as fi facut in trecut mda sper sa treaca

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi ca sunt sute de articole pe internet cu explicatii ample despre simptomele de depresie. ia de citeste si te lamureste!