| DraIneR a întrebat:

V-ati simtit vreodata de parca a cazut cerul peste voi? De parca tocmai s-a prabusit tot ceea ce ati incercat sa faceti? Daca da... Cum ati trecut peste?

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Am simtit asta d n ori pana acum. d trecut peste este f greu.in primul rand trebuie sa constientizezi ca viata nu e mereu roz.se mai intampla uneori si lucruri care ne fac sa suferim.in al doilea rand treuie sa fi constienta d faptul ca viata nu se opreste la un esec, ci merge mai departe.trebuie sa inveti sa mai si pierzi uneori.in al treilea rand nu trebuie sa iei totul atat d dramatic.vei trece si peste acest esec, asa cum, cred, ca ai treut pana acum prin multe altele. daca te inchizi in casa si iti plangi d mila nu reolvi nimic, ci iti faci mai mult rau.trebuie sa inveti sa treci peste toate cu capul sus si sa gasesti solutii care sa rezolve problema. daca nu gasesti solutii lasa totul asa cum e. timpul le va rezolva p toate.si in al patrulea rand ar trebui sa inveti din aceste esecuri.esecurile au si parti bune, deoarece daca ti-ar iesi tot ce ti-ai propus nu ai invata sa lupti pentru ceea ce iti doresti.invata din propriile greseli.cineva mi-a zis la un mom dat, cand l-am intrebat daca a gresit vreodata in viata, ca a gresit d f multe ori, dar nu regreta nimic si nu ar schimba nimic, deoarece daca nu ar fi gresit atunci nu ar fi invatat cum sa nu mai greseasca.

| anad a răspuns:

Da, si au fost minute, ore, zile in care vroiam sa dau timpul inainte sau inapoi, dar sa rezolv problema! Am avut sprijinul celor din jur si a prietenilor care m-au ajutat sa ma iert, sa iert, sa uit, sa repar. A trecut si timpul si am trecut si eu, odata cu el, peste aceste probleme si sentimente!

| shtephie a răspuns:

De nenumarate ori laughing
Treb sa trecem peste, sa fim optimisti viata merge inainte, trebuie sa fim increzatori in noi, ambitiosi...happy
Sti vorba aia : Un sut in fund un pas inaintewinking
Succes!

| alone a răspuns:

Daca e momentul al a in care simti ai vrea sa t evapori atunci stiu c simti...nu poti sa faci nim decat sa lasi timpu sa treaca sa-ti ocupi mintea cu ceva si sa ankerci sa nu t mai gand la cea c t face sa t simti asa, sau gandeste-te la cum ai putea sa rezolvi problema care t face sa suferi...happy

| un copil:x a răspuns:

Daoh go on.Chiar si alaltaieri seara si ieri am avut sentimentul acesta.Este greu sa treci peste, mai ales daca esti o persoana sensibila, o persoana care pune suflet, isi face iluzii, iar apoi esti dezamagita, fara sa stii macar cu ce ai gresit.Eu una, nu pot sa trec usor peste anumite momente.Nu-mi ramane altceva de facut decat sa las timpul sa vindece ranile.

| CokoStar a răspuns:

De multe ori.Am incercat sa uit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oho, de cate ori, de trecut peste cred ca e usor daca esti o persoana cu o personalitate bogata, in primul rand, analizeaza problema, incearca sa gasesti o explicatie, o rezolvare, tine capul sus si mergi mai departe. Tine minte, lumea nu se opreste in loc pentru durerea noastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am simtit asta de nenumarate ori, am incercat sa trec peste pentru ca sunt constienta ca nu se rezolva nimic, daca as fi ramas la starea aceea.Pe mine m-a ajutat mult prietena mea cea mai buna caci mi-a fost alaturi si m-a sfatuit. Daca vrei, poti!

| Leiandra a răspuns:

Cu ajutorul prietenilor, ei au fost si umarul pe care sa plang, dar si mana care mi-a fost intinsa pentru a ma ridica, si pentru a merge mai departe, sa incep iar de la 0, tot ce am cladit pana atunci. e foarte greu si uneori pare imposibil, dar se trece, cu vointa si optimism.succes