| CristinaDeux a întrebat:

Va cer astazi un sfat.
Am 18 ani. Am luat bacul cu media 9. Din pacate, nu am putut sa dau la facultate din motive personale si imi doresc sa dau la anul.
Am depus cv-ul la diferite companii, iar cei de la eMag m-au contactat, am stabilit un interviu pe care l-am luat cu succes.
Problema este ca acest job pe care eMag mi-l ofera (cu posibilitatea de avansare in timp) necesita schimbarea domiciului meu, in Bucuresti.
Salariul este de 1.300 lei, 150 lei pe care ii pot acumula intr-un cont si pot alege ce voi face cu ei (bonuri de masa, turism intern, pensie privata, etc) plus multe alte beneficii (discounturi si multe alte gratuitati).
Ce ma sfatuiti sa fac? Sa merg la eMag? Sau sa raman in orasul meu si sa ma angajez aici pana dau la facultate?
Va multumesc

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai ce trebuie sa faci mai exact la eMAG? Cum e programul? Exista posibilitate de mărire a salariului? Sincer mi se pare foarte mic, mutarea in Bucuresti e oricum un lucru foarte bun. Ești încă tânăr, ai timp sa încerci mai multe locuri de munca, sa vezi care ți se potrivește. Eu zic sa ramai aici, dacă nu îți place îți dai demisia.