| Euu12 a întrebat:

Va e frica de moarte? credeti ca dupa moarte mai exista o viata sau e tot inchis? iar in legatura cu apocalipsa si cu codul 666 ce parere aveti? exista un sambure de adevar undeva?

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intr-o anumita masura tuturor ne e frica de moarte.Si nu atat de moartea noastra cat de a celor dragi noua.Viata dupa moarte exista sau nu.Dovezi concrete nu sunt nici de o parte nici de alta. 666 e o superstitie.La fel ca si 13chatterbox

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Mie recunosc ca mi-e frica.Eu cred ca exista viata dupa moarte cel putin asa am citit undeva.Codul 666 e si adevarat si fals deoarece cand am fost langa o cale ferata era un fel de barlog in care se auzeau sunete ciudata si scria 666 si acolo stiu ca a murit si un puzinic imi amintesc perfect de cand aveam 9 ani.
Dar mai mult mi-e frica de moartea celor dragi(mama, tata bunicii, unchii, matusele, prietenii).

| ambutisare a răspuns:

Mdeah. toti zic: vai mie? frica? nuuuu... si cand sunt pusi intr-o situatie dificila in care si-ar putea pierde viata nu mai sunt atat de neinfricati. Daca stai sa te gandesti la cate lucruri poti face in viata, parca te cuprinde putin teama.
Nu tin evidenta de apocalipsa si numarul 666, am alte lucruri la care trebuie sa ma gandesc. happy

| DeyCj a răspuns:

Da există. Nu mi frica de morate şi cred că există o altă lume dincolo de cea pe acre o percepem ca oameni.eu văd moartea ca pe o avansare într-o altă lume superioară nouă.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu mi-e frica de moarte si cred ca nu mai exista o alta lume dincolo de moarte.