| Andreea_1714 a întrebat:

Ce parere aveti despre vraji? Sunt doar mituri sau au un sambure de adevar?

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu personal nu cred in ele, dar cred ca mi-ar fi frica totusi daca m-ar ameninta cineva cu vreun blestem.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sincer eu nu cred in asa ceva.

| Gicone a răspuns:

Vrajile toate sunt sataniste (nu chiar toate, cam 98%). Si ca sa le rostesti unele dintre ele sunt anumite ritualuri cum ar fi sa nu intri in biserica 1 an sau sa nu vezi o icoana in fata ochilor timp de 70 de zile. Referitor la intrebarea ta, sunt un sambure de adevar!

| BigV a răspuns:

Vrajile sunt o prostie totala! Nu exista, nu ai de ce sa crezi in ele! Vrajile au efect doar in momentul in care crezi in ele asadar daca nu crezi in ele nu se intampla nimic, asa cum este si cu norocul(nu exista noroc, exista doar probabilitate de a se intampla sau nu un lucru! Gandeste-te la faptul ca vrajile nu au logica!