| Th3Unknown a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte? Ce teorii aveti?

Răspuns Câştigător
| Inferno a răspuns:

1.) Dupa moarte nu se intampla nimic, mori si ai disparut de pe fata Pmantului.
2.) Dupa ce mori ajungi in Rai sau Iad, in functie de ce anume ai facut pe Pamant. (Varianta crestina)
3. Dupa ce mori te reincarnezi intr-o alta fiinte de pe Pamant.
4. Dupa ce mori ajungi in Valhalla, daca ai murit in lupta ca un razboinc.
5. Dupa ce mori ajungi in Tartar, acolo te intalnesti cu Cerber, cainele cu trei capete, care pazeste intrarea. Hades este stapanul.
6. Dupa ce mori ajungi in alta dimensiune, in care ai sa traiesti ca si aici, dar ai sa uiti aceasta viata, apoi ai sa mori si acolo, si ajungi in alta dimensiune, mori si de acolo si dupa in alta, tot asa pana la apogeul calatoriei unde te intealnesti cu divinitatea.
7.) Dupa ce mori te trezesti la realitate, adevarata realitate. Ce vezi tu acum este doar un vis, cand stapanul se trezeste dispari si tu.
8.) Tot ce vezi este un joc video, iar programatorul este Dumnezeu, dupa ce mori esti resetat si iti incepi existenta iar.
9.) Dupa ce mori te trezesti doar la realitate, aceasta lume este ceva ireal.
E.T.C...

| Th3Unknown explică (pentru Inferno):

Care crezi ca este valabila sau care ai vrea sa fie valabila?

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Inferno):

Iar cu nucul meu ce se intampla?

| Inferno a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Nuc? Te referi la copac?

| Inferno a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Nucul,copacul, este zeita Artemis transformata de Zeus in copac, Nuc,

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Inferno):

Da

| Inferno a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Putrezeste.

| Th3Unknown explică (pentru Inferno):

Dar tu in care din cele 10 teorii crezi?

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Inferno):

Si acum zici? Ce nenorociri aruncam pe aceasta zeita, dispar pentru cainta.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Th3Unknown):

El iubeste mai mult ca mine proprilul meu nuc, deci ghici.

| Inferno a răspuns (pentru Th3Unknown):

In toate in mod egal.

30 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

10.)Am uitat ca mai poti exista sub forma de energie.

| RAY a răspuns:

Credeti ca exista viata dupa moarte?
nu cred ca exista ceva dupa ce murim sunt convins in procent de 99% ca asa e
las 1% posibilitatea sa ma vad cu afrodita
Ce teorii aveti?

nu am teorii privind viata de apoi nu cred in ele toate sunt irationale nu ofera dovezi nu sunt logice si doar basme inventate de om sti ca iadul a fost inventat de greci si termenul de suflet uitate la god of the clash

| Th3Unknown explică (pentru RAY):

Stiu dar pentru toti oamenii e mai usor sa isi inchipuie ca se italnesc cu Afrodita, fiindca sa iti imaginezi cum e sa fii mort e imposibil! Vine intrebarea copilareasca:"Ce? Adica nimic? Cum NIMIC?!"Eu ma sperii mai mult de nimic decat de moartea in sine...

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Th3Unknown):

Accepta realitatea.
Suntem accidente, nu exista zei.

Religia iti spune ca te bucuri de unicitate ca forma de viata inteligenta.
Este total gresit, la scara universala nu suntem mai deosebiti ca un animal (noi suntem animale, facem parte din regnul animal specia Homo Sapiens).

Universul se afla intr-o continua miscare, deci este infinit in spatiu.
Pana in momentul de fata sunt descoperite peste 200 milarde de galaxii.
Cam "2% " din univers aproximeaza oamenii de stiinta.
Este greu aproximezi ca numar cate galaxii exista, mai are rost sa ne gandim cate planete exista?
Planete care mor si se nasc in timp ce eu tastez.
Avem impresia ca nu bucuram de unicitate ca forme de viata superioare pentru ca nu avem capacitatea si nici experienta sa intelegem toate nivelurile de existenta care coexista simultan.
Viata nu se poate desfasura doar in medii cunoscute de noi.
Terra nu este mai deosebita ca alta planeta.
De ce ar construii cineva atat de mult pentru atat de putin?
Daca Terra explodeaza este doar sfarsitul vietii pe care aceasta planeta o intretine.
Timpul tot asa va curge prin infinitul univers.
Contam doar pentru noi ca rasa si neam, trebuie sa invatam sa acceptam realitatea iar mediul in care traim trebuie conservat.
Nu o sa coboare nimeni din ceruri sa ne salveze.
Suntem responsabili pentru actiunile noastre, actiuni construite clipa de clipa prin alegerile facute.
Suntem unici si in acelasi timp suntem una.
Am fost creati din univers in univers si reprezentam o particica din intreg.
Cum am mentionat si in mesajul respectiv, toti privim viata/moartea diferit pentru ca suntem categorii de oameni cu evolutii mentale si spirituale diferite.

Moartea nu este procesul cauzat de forte divine, sau ce iti induce sistemul blonav care conduce si manipuleaza prin indoctrinare.
Este un ciclu, nimic nu se pierde nimic nu se castiga.
Totul se transforma.
Iar formele pe care le iau materia, energia si informatia in procesul lor de dezvoltare continu, sunt de neinteles.

| Th3Unknown explică (pentru mihaitaLGP):

Inteligent,repet,dar ai incercat sa iti imaginezi vreodata care e "senzatia" dupa moarte? Nimicul acela nu poate fi inteles de un om deocamdata sau cel putin cand este in viata.

| mihaitaLGP a răspuns (pentru Th3Unknown):

Am mentionat.

"Este un ciclu, nimic nu se pierde nimic nu se castiga.
Totul se transforma.
Iar formele pe care le iau materia, energia si informatia in procesul lor de dezvoltare continu, sunt de neinteles. "

Nimic din punct de vedere rational si experimentat.

| vlad255 a răspuns (pentru RAY):

Minti ba ****!

| Wøodenpints a răspuns:

Puţin îmi pasă. Oricum îs mort.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata dupa moarte? Hmmmmm...Eu cred ca exista decat raiul si iadulbig grin dai funda?

| Th3Unknown explică (pentru anonim_4396):

Si le interpretezi drept alte dimensiuni (una mai buna si alta mai rea) sau varianta Bibliei?

| 1Mihai1 a răspuns:

Da, există!

| mihaitaLGP a răspuns:

Prima data trebuie sa intelegi ca suntem categorii de oameni cu evolutii mentale si spirituale diferite, mai ales in legatura cu intrebarea ta.

In rest, fiecare din noi e liber sa urmeze un sistem de crezuri si adevaruri, sau sa nu urmeze niciunul.
Viata este ceva unic, cu adevarat unic.
E ceva unic pentru fiecare din noi, deoarece fiecare din noi o percepe diferit.
In functie de proprile prejudecati/experiente si in funtie de nivelul de intelegere a tot ceea ce exista.

Din punctul meu de vedere totul este unic si in acelasi timp este una.
Am fost creati din univers in univers si reprezentam o particica dintr-un intreg.
Am ajuns la concluzia ca totul e perfect asa cum este.
Iar pentru noi toate sunt experiente necesare pentru evolutia fiecaruia, in functie de propria realitate.

Moartea e doar o iluzie "fizica" perceputa prin cele 5 simturi, iluzie de care avem nevoie in aceasta dimensiune temporala pentru a percepe lumea si intamplarile din jur la nivelul de evolutie actual, din care facem parte.

Pentru ca cea mai mare frica a noastra este aceea ca nu ne putem imagina non-existenta noastra. Poate ca noi, dupa moartea corpului fizic, vom dispare fara nicio urma. Poate ca nu vom mai avea constiinta fiintei noastre. Poate ca a muri inseamna a disparea pentru totdeauna, nemairamanand altceva decat amintirile in randul celor dragi noua, aflati inca in viata. Ne este frica de moarte intrucat nimic nu va mai conta pentru noi. Noi nu vom fi decat…nimic. Iar aceasta frica este inimaginabila.

Consider ca ne e frica de moarte, deoarece chiar murim de tot, doar la nivel de activitate cerebrala, doar creierul ca si organ in toata complexitatea lui moare. De aceea e cel mai normal sa ne fie frica de moarte pentru ca duce la disparitia lui si in mod inconstient avem mai mult sau mai putin aceasta frica.

O experienta teribila, iar ca trecere ceva de neinteles.

| Th3Unknown explică (pentru mihaitaLGP):

Pentru tine nu mai exista nimic deci intr-un fel ma pui pe ganduri ca de fapt si animalele daca ar mai fi ceva ar trebui sa treaca in acea sau in cealalta dimensiune pentru ca la fel ca oamenii...mor.Interesanta abordarea ta. Daca nu mai raspunde nimeni ai o funda de la mine big grin

| adrew a răspuns:

Viata dupa moarte cred ca exista, insa nu cred in rai sau iad

| Th3Unknown explică (pentru adrew):

In ce fel pretinzi ca exista viata dupa moarte?

| Chio9 a răspuns:

Frate asta iti va da raspunsul la intrebarile mult cautate, simult gandite de tine.

Da exista!

Urmareste atent si concentrat toate cele 9 parti ale acestui videoclip si te vei convinge.

http://www.youtube.com/watch?v=uMJrCQZoXp8

Sper ca te-am ajutat!

| Th3Unknown explică:

Lamuriti-ma si promit ca dau funda...

| SomeRandomDude a răspuns:

Hmmmmm eu cred ca dupa ce mori te duci in lumea imaginatziei=]](shouth pa.rk)=]]

| Mn0 a răspuns:

Sunt 100% sigur ca existatongue