| cristiancristian a întrebat:

Va implor ma ajutati?sad sunt in pericol de corigenta la chimie am fost operat si de aceea am lipsit mult nu am inteles excercitile dinc aietele colegilor neavand cine sa imi explice maine ma asculta imi puteti explica etapele ce trebuie sa fac va rog?crying la alchene exercitile acelea de forma CH-CH-CL=C-C
!
CH3
va rog am inteles ca mai intai incercuiesc catena cea mai mare si incep sa o numar de la cap la coada si invers si trebuie sa scriu 1 butena, 2 etil metil etc. sunt in clasa 10 si am un 2 si un 4 va rog sa imi ziceti nu vreau sa imi rezolvati teme sau asa ceva doar sa imi explicati dau si fundasad

1 răspuns:
| Maya. a răspuns:

Ca sa intelegi ceva trebuie mai intai sa treci inca odata prin materia predata semestrul asta.Noi nu avem cum sa iti explicam pe intelesul tau(tu fiind cls a 10-a)dar trage si tu cu ochiul prin manual, cauta ceva pe net despre lectia respectiva, maine inainte sa te asculte roaga un coleg mai 'smart'sa iti explice cat de cat.Doar asa poti sa pricepi ceva.Trebuie sa iei cel putin 7.

Iti doresc mult succes!happy