| anonim_4396 a întrebat:

Va mai aduceti aminte ce gandeati sau ce va imaginati, cand erati copii, despre viata de adult, despre anul 2000, despre rachete, cosmos? Va rog sa ne impartasiti din aceste ganduri, sa vedem cata imaginatie egzista atunci.

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mi-am dorit sa fiu mireasa si mereu, in mintea mea, odata cu trecerea anilor aduceam si imbunatatiri tinutei pe care mi-o imaginam ca o voi avea la nunta... ce anul 2000, ce rachete, ce cosmos...am destui ani si ceea ce mi-am imaginat si dorit toata viata nu s-a intamplat niciodata... s-a incercat sa se puna in miscare si acceleratorul de particule, dar imaginatia mea a ramas doar un vis frumos si-atat. Dar am o intrebare, oare cand voi muri, cei din familia mea ma vor imbraca mireasa... bu-hu-hu... ce macabru, nu?

| juniper a răspuns:

Intotdeauna m-a interesat Universul, de mica tot ma gandeam ce se afla dincolo de cer, de aceea vreau sa ma fac astronaut. Eu cand eram mica, era un serial cu o fata de 12 ani care era gardiana galactica si salva lumea in fiecare zi si avea si timp sa se ocupe de activitatile de la scoala si eu mi-am dorit sa devin gardiana galactica happy

| Klara a răspuns:

Prin '95, cand aveam vreo 5 ani si tot auzeam despre 2000...imi imaginam o gramada de blocuri, o gramada de dacii, si imi imaginam ca rusii o sa ne aduca rachete spatiale in fiecare oras. laughing rolling on the floor

| Alissa193 a răspuns:

De multe ori ma gindeam ce bine e sa fii adult-ca poti sa faci ce vrei, sa mergi unde doresti.De anul 2000 nu-mi amintesc nimic-atunci aveam vreo 7 ani sa mai uitam la telenovele nu l-a sfirsitul lumiilaughingAbia mai tirziu am aflat de asa zisa Apocalipsa din 2000.La mine de fapt intrega copilarie s-a bazat pe povesti cu zine si ...telenovele!

| lora_9285 a răspuns:

Da, imi mai aduc aminte.Eram copil si tot calculam cati ani voi avea in anul 2000. Atunci se spunea ca, in acel an vine sfarsitul lumii.Eram si pasionata de SF, iar seara priveam la stele cu gandul ca, poate voi vedea vreo farfurie zburatoare.

| vilmaristul a răspuns:

Da
imi tot calculam varsta pe care o voi avea in 2000
ma gandeam ca vor fi trimis primele rachete spre jupiter
ca marte va fi fost cercetat, si descoperit
citem stiinta si tehnica, si imi imaginam cum voi fi rapita de extraterestri, si ca voi zbura prin univers
am citit multe carti sf, care imi imbogateau imaginatia! si acum cred cu tarie in stargate si atlantis, in extraterestrii pe care ii astept in continuare(eu ca americanii ii au)
stateam seri in sir si priveam cerul, si imi imaginam intalniri cu alte civilizatii
imi pare rau dupa acea perioada.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Despre cosmos nu stiu daca m-a interesat cand eram copil, ma uitam la stele am vazut chiar una cazatoare, am visa-ti luni de zile, despre cand voi fi eu mare, aaaaaa, da ma si visam presedinte sa le dau salarii mari la toti sa le dau functii si sa ma aduca cineva cu masina, vise de copil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer despre viata de adult nu mai tin minte ce imi imaginam. Au trecut atatia ani incat nu ma mai pot pune in pielea copilului Ady. Probabil aveam o parere certa, nu doar banuieli (asa am fost de mic tongue ). Cat despre rachete si cosmos. in momentul in care am inceput sa ma gandesc la lucrurile acestea aveam deja niste cunostinte si o imagine clara de ansamblu deja formata.
Despre anul 2000 imi amintesc ca asa ca aveam cu totii suspiciunea ca va veni "sfarsitul lumii" asa ca de revelion m-am imbatat atat de tare incat mai m-am trezit p 2 ianuarie laughing))