| Face2face a întrebat:

Voi ce nebunii ati facut cand erati mici, va mai aduceti aminte?

Răspuns Câştigător
| Ixchel a răspuns:

Am avut un moment de nebunie şi când eram la biserică i-am dezlegat şireturile lu' Popa straight face
O altă păţanie, tot la biserică :Am început să dansez.
Bunica :Andrada ce faci?
Eu: Danţez *laughing*
Bunica : De ce? Nu îi voie, fi cuminte.
Eu: Nu auzi că Popa cântă.
Bunica şi mama au rămas mască, dar le-a pufnit râsul.Au trebuit totuşi să se abţină pentru că eram în biserică.

Ps: Aveam în jur de 3-4 ani laughing

8 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ma credeam Tarzan si am incercat sa folosesc draperia pe post de liana dar s-a rupt laughing

| Pho3nix a răspuns:

Am bagat o pisica in soba

| JustShadows a răspuns:

Buna! Am mai raspuns o data la aceeasi intrebare pe care ai pus-o, daca nu ma insel tot tu... uite...
1 Am fost cu parintii si cu bunicii la camp, si cred ca nu prea-mi placea pe-acolo ca am fugit de la camp, si asta era la marginea satului. Aveam 3 ani si sincer, nici acum nu-mi explic cum am gasit scurtatura aia, ca din cei 3 km, n-am zabovit prea multlaughing. Am ajuns acasa si cand s-au intors ai mei eu, eram la vecinu, ma jucam, si. a venit bunica-mea, mi-a dat o palma la fund, ea saraca.probabil credea ca o sa plang sau ceva de genul si eu i-am spus"Lasa mamaie, important este ca am ajuns acasa!happybig grin"laughing)
2 Ma plictiseam si-am luat pisica din curtea bunicii si-o mangaiam asa, si probabil asta era cam monotonie, asa ca am luat si-un pui, si-am inceput sa-i dau cap in cap spunand"Pupa pisica puiu! Pupa pisica puiu!:X"laughing)rolling on the floorSi eram asa de satisfacuta de "iubirea"lor, ca bateam din palme, si-apoi am luat furtunul, si i-am udat pe amandoi, si culmea, am incercat sa-i prin cu clestele pe franghie, ca sa se usucestraight facerolling on the floor...Nu ma intreba cum se zbatea pisica aia dupa ce-am udat-o, si cand stateam cu clestele in ceafa ei, ca eram prea preocupata de puiul, care parea destul de incantat sa stea la inaltime, desigur pisica era de alta parere cu sigurantarolling on the floorCa doar ii curgeau siroaie de apa de pe ea!laughing))
3 M-am batut cu sora mea, si-asa ca-ntre fetebig grin. ea ma batea cu paleta de mustestraight faceSi mi s-a parut cam nedrept, ea sa dea cu paleta, si eu sa stau ca proasta, si-am vrut sa fug pe scara, s-o parasc vecinei(mama si tata nu erau acasablushing)big grin, si nu m-a lasatstraight face, desigur, asta ca sa nu afle mama.Siwhistling, m-am dus in dulap si-am luat toporul de facut snitelestraight face, si-am dat cu el in usa:-ss, asta ca sa"se deschida"sa pot iesi pe scara, ca usa era de lemn pe vremea aiablushing. Si sora mea s-a cam speriat ca de, un copchil cu un topor in mana, nu e tocmai prea. matur!winkingrolling on the floor)Si s-a terminat boxu pe ziua aia!big grinlaughing
4 Fugaream puii din curtea bunicii, evea 100 de puii, mereu are asa multi:X:X:X, si-i fugaream cu matura, de fapt faceam maraton, si dupa treaba asta, toata curtea bunicii era un adevarat dezastru, era praf peste tot:-ss, si-mi aduc aminte c-a iesit bunica din casa si s-a uitat la mien si cica"Iar ai maturat puiiwaiting"si eu"blushingbatting eyelashes"rolling on the floorEram destul de multumita se pare!laughing)
5 Am sarit gardul in gradina la vecinu, si-am furat piersicidrooling, nu-i vina meaphbbbbt, mi-era pofta!blushingbig grin
6 I-am turnat unui vecin o sticla de apa in capblushing, de la etajul 3blushing devil
7 O necajeam mereu pe bunica cu glume din astea de copil fara viitorlaughing))
8 In noaptea de Paste, m-am intors acasa cu sora si cu verisoara mea, sub pretextul ca numai putem sta in picioareblushinghee hee, si ne-am inghesuit in patura, si cand s-au intors verisorii, verisoareirolling on the floor de la discotecastraight face, in noaptea de Paste, i-am bombardat cu jucarii, cuburi dinaleadevil, si ne-am luat la bataie cu ei desi noi aveam in jurul varstei de 9--13 ani, si ei 20blushingA fost o adevarata provocarelaughing)
Si...as putea sa continui asa, foarte foarte mult timp, dar cred ca ajunge, deja m-am lasat dusa de valul amintirilor cam mult!blushinghee hee
Sa auzim si poznele tale!big grin
Ai grija de tine, si nu uita sa fii copil!happy>big grin

| Monica a răspuns:

Ohhh.
Am fost asa de neastamparata.
Tin minte ca mereu vroiam sa fac de mancare [asta pe la 3, 4 ani] si nu o lasam pe mama sa gateasca.Imi bagam mainile in toate...
De asemenea, intr-o zi [4 ani avand] vroiam sa ies in parc. Tata era putin obosit, dormea si il trezeam sa vina cu mine in parc.Eram nerabadatoare. El dandu-mi un raspuns negativ, m-am dus in bucatarie, am luat polonicul si i-am dat cu el in cap laughing. Astfel, s-a trezit si a venit cu mine in parc laughing!
Pff.Memories day dreaming

| Iziii:x a răspuns:

Mi'am taiat bretonu'=]]
Sau al gradinitsa trebuie sa ne aducem toti cate un ou si o lumanare ca sa lasam sa curga picaturile de la lumanare pe oulaughing
sa facem modelsmug
si eu aveam un servetel langa si am vrut sa fac si pe servetele si a luat fokrolling on the floor
ce mica eram:--j
funda?

| Anonim_4797 a răspuns:

Pai in primul rand m-am tuns singura cand eram mica.altadata,vroiam sa facem baie cainilor dar i-am bagat in apa si nu i-am mai scos de acolo.plus ca atunci cand eram mica aveam o gasca de prieteni cu care am mers la furat de tot felul de fructe (caise, alune, mere, prune, visine etc); cred ca toate fructele le-am incercat.pfff,eram niste mici hoti laughing alta chestie pe care o faceam era ca sunam seara la oameni la sonerii si apoi fugeam si ne ascundeam.hi hi, ce rai eram.acum imi vine sa rad cand privesc in urma!winking

| princesslove a răspuns:

Eu imi aduc aminte cand m-am dus noaptea cu niste prieteni la scoala am spart usa si am intrat am intrat in clasa si am spart toate geamurile ca a doua zi sa nu mai mergem la scoala pentru ca punea geamurile

| NuImiBatJoc a răspuns:

Cel mai fain cand eram mic m-am blocat sub pat laughing sau i'am spus matusii mele ca nu are curaj sa ma inchida in dulap si ea m-am inchis timp de 10 min acolo si ma inceput sa plang laughing