| anonim_4396 a întrebat:

Va plac persoanele de culoare?(mulatrii ) sunt intr-un nr.destul de mare acum in Romania ce parare aveti despre eii? Care este mentalitatea Romaniilor, sunt acceptati ei de soietate oricare ...nu sunt "albii" nu sunt "negrii" cum se simt ei? PS:fara jigniri si discriminari. big grin

11 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Nu prea cred că personalitatea unui om depinde de culoarea pielii. Deci n-am ce să zic despre o persoană de culoare sau despre una albă decât după ce o cunosc.

Excepția o reprezintă țiganii. Când vezi unul, poți să știi sigur că trebuie gazat ca pe evrei, fără să mai stai pe gânduri.

| pwp a răspuns:

In orasul meu n-am vazut niciodata un negru...dar vara asta cand am fost in vacanta in Italia erau destul de multi..si mi se pareau cam dubiosi.

| Moldovan_S_Carmen_1956 a răspuns (pentru pwp):

Ce sa iti povestesc? Eu merg in Gambia-Senegal in fiecare an, unde am familie. Nu mai vedea colorat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt neutru, nu pot sa spun ca imi plac sau nu(nu au importanta aspectele fizice), nu vad foarte des oameni de culoare...
eu cred ca in foarte mare parte sunt acceptati...

| adinaiuliana a răspuns:

Imi plac mulatri pot fi mai de treaba decat albi.

| Lydia28 a răspuns:

Mie imi plac negrii, sau mulatrii. Sunt cool! Mult mai puternici in general decat rasa alba, mai atletici, au voci extra!

| Gg26 a răspuns:

E ok, si de romani e plin in alte parti.
Nu e nici o problema ca avem asa ceva, majoritatea prietenilor mei sunt de culoare si nu, nu sunt tigani. Si chiar daca ar fi nu cred ca e asa importanta culoarea pielii, nu noi o alegem.

| mariaana2007 a răspuns:

Eu cred ca la noi in tara oamenii au acceptat foarte bine prezenta lor, nu am auzit sa se faca diferente de rasa, dimpotriva, ao fost foarte multe casatorii intre romance si persoane de alte rase..eu nu am absolut nimic impotriva nimanui, suntem oameni toti cu suflete, de exemplu julie mayaya imi este foarte draga.dar pot sa mi fie antipatic o persoana da alta rasa care se ocupa cu lucruri nu prea bune.dar asta e valabil si pentru romanii care umbla cu "fuste strambe".

| Moldovan_S_Carmen_1956 a răspuns:

Buna! Daca fata mea este metisa si are 38 de ani? Lumea sa vorbeasca. We dont care!