| yOiNgErAsUlTaU a întrebat:

Va rog ajutati-ma am o problema mama mea ma tot forteaza sa fac ca ea dar eu vreau sa fiu libera cu toate ca am 14 ani.problema e ca ea vrea sa ma duc la liceul teoretic dar e vreau la energetic si chiar am sanse sa intru la el dar mama nu ma lasa si inca multe altele si nu stiu ce sa fac ca sa ma lase pe mine sa iau deciziile singurasad

Răspuns Câştigător
| Tinkabell a răspuns:

Buna!

Pai.dovedeste`i incredere si mama mea era la fel si ew am 15 ani! crede`ma! probabil ca ei ii place cand te vede ca stii.[uite un ex : uitati`va impreuna la un concurs de cunostinte generale.chiar daca nu stii raspunsul.da`o la nimereala probabil ca mama ta nu il stee si ii spui ca pe asta o stiai dar merew ca zambetul pe buze!] de feekare dath` cand te lasa afara probabil ca iti zice l ke ora sa fee akas, inainte ca ktv minute sun`o si spune-i unde esti si spune-i ca faketi keva distraktiv [saw daca nu chiar faketi] si intreab`o daca te mai lasa 30 de min macar l mine functioneaza (: sper sa-ti fii fost de folos!
Bafta cu convinsul!winking

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i ca daca iti vrea binele sa te lase pe tine sa alegi unde vrei sa mergi.

| Bylok a răspuns:

Pai spune-i ca tu nu ai nici o sansa sa intri la un liceu teoretic pentru ca nu te-ai ridica la nivelul celorlalti si vei risca sa ramai corigent/a(romana, mate...la care nu te pricepi). Spune-i asabig grinaca eu nu pot,tu de ce vrei mai mult? Ai avut viata ta, ai facut alegerile pe care le-ai vrut, nu ma obliga sa fiu ca tine pentru ca nu sunt!
Arata-i ca esti tare si ca vei lupta pentru decizia ta!
Bafta la liceu!

| alaqfqafafas a răspuns:

Pff...stiu cum e si nai ce face.esti inca mica pentru a lua singura decizii in viata.dar daca crezi ca ai mai multa dreptate forteaza si tu.baga si tu o vrajeala de liceul ala.nu stiu ca sunt numa nebuni si profi tampiti si cam atat. GOOD LUCK.happy

| bl0ndha a răspuns:

Sfatul meu, sunt de acceasi varsta cu tine, pui prima pe lista liceul care il vrei tu.sau faci tot posibilul sa intri acolo si ii spui lu mamata ca acolo tea bagat calculatorul.te pup