| deeapirsuletz a întrebat:

Va rog ajutati-ma...Aseara am iesit la diskoteca cu parinti si niste prieteni de famile printre care se afla si prietenul meu{Gaby}el este un baiat destul de linistit dar se ia dupa u amic de al sau si fac numai prosti amandoi...Cum ziceam am iesit la discoteca toate bune si frumoase numai ca un baiat nu se avea pe bune cu prietenul meu si cu inca cativa baieti din sat...La discoteca toti sau cam imbatat exceptandul pe gaby...Pe la 3 dimineata am ajuns si noi acasa...Gaby a ramas cu niste amici in centru "la o cafea" dupa aia dimineata pe la 8 sa auzim ca lau omorat pe baiatul ala care nul suportau...Acum lumea zice ca lau omorat 2 baieti si ca gaby nu a participat alti zic ca gaby a kemat ambulanta dupa 45 de minute si la ajutat sal duca la spital, ...nu mai stiu ce sa mai cred sunt intr-o situatie foarte dificila prietenul meu are doar 15 ani iar amici lui unu are 23 iar celalalt 37 si are si2 copi acasa...acum nu stiu ce sa fac sa raman cu gaby sa nu raman cu el... voi ce parere aveti? Si va rog frumos nu-mi mai ziceti "esti prea mica vezi-ti de carte nu-ti trebuie tie prieten la varsta asta" pentru-ca numi sunteti de ajutor...la 13 ani ai mei am trecut prin multe...

11 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dar tu nu ai nicio legatura.Nici macar nu ai fost acolo.Ai auzit povesti.Nu ai de ce sa te desparti de el, daca tu nu vrei asta.

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Eu nu zic fara prieten, am 13 ani am avut prieten si acum 2 aniwinking.
Discuta cu Gaby vezi daca e bine si hai sa nu dam cu presupusu.
Daca gaby e cuminte [asa am inteles] incearca sa il indepartezi de prietenii lui, mai ales ca sunt prea mari!

| Kidu a răspuns:

Din moment ce nu ai fost la locul faptei, sansele sa-l crezi pe el sunt de 50%
dar din moment ce ai zis ca el nu era beat, nu stiu, eu zic sa fii alaturi de el acum ca poate e ascuzat pe nedrept sau az facut o greseala, o mare greseala la betie.
bafta:*

| Mihaela_2782 a răspuns:

Pai tu crezi ca la 13 ani ai tai deja ai trait o viata? Tu nu ai vazut nimic din cate se pot intamla in lumea asta. Tu de ce stai cu Gaby? Ca sa fii,, cul" in fata prietenilor ca ai iubit? Tu stii ce e aia iubire? Dar el stie? El nu are decat 15 ani probabil ca sta cu tine din acelasi motiv. Sfatul meu e... mai lasa,, prietenii" vezi-ti de viata ta... apuca-te de invatat si mai uita-te la stiri.

Lasa discotecile la 13 ani ai tai... nu esti nici macar in perioada adolescentei.
Oricum e viata ta dar mai tarziu o sa iti para rau...

| deeapirsuletz explică:

Da allinna... dar faza a fost ca am mers cu parinti...si nu s-au batut in fata mea adica eu povesesc ce am auzi...Asta stiu ca fara a gaby dar si parinti mei stiau de el si sunt foarte multumiti... dar e aiurea ca umbla cu ala de 37 de ani si de aia...eu nu cred ca ar fi dat el este foarte milos si nu stiu...

| Tobeornottobe a răspuns:

Nu cred ca ar fi fost el implicat. dar oricum de ce sa te desparti de el? vorbeste si tu cu el si vezi care`i treaba. poate iti explica el exact cum a fost si gata. apoi poti lua o decizie... te pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai 13 ani deja ar trebui sa stii raspunsul la intrebare, fara Gaby, fara discoteca de tara, la betie se pot petrece multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa rastalmacim povestea, in mediul rural se ntampla multe omoruri betii crancene care se lasa cu tot felul de accidente, de masina, de unelge agricole, de ciocan de sapa etc, mediul in sine este periculos, se consuma foarte mult alcool. Chiar daca ai fost cu parintii tai, mediul nu se schimba, evita pe cat poti conjuncturile unde oamenii consuma alcool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ mihaela esti inteligenta bravo iar deea, a fost un sfat:iar, ai vazut ce face libertatea? Eu am aproape 15 ani si nu-mi pot imagina ca prietenul meu sa fie implicat in astfel de chestii... oricum se pare ca nu ai nici-o treaba, stai linistita dar daca ramai sau nu cu el e treaba ta! tu decizi depinde cata incredere ai in el... daca e nevinovat ai face bine sa-l ajuti sa treceti impreuna peste asta, daca poti sa dai o declaratie ca e nevinovat... dar fa ce simti tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cared ca tu trebuie sa vorbesti serios cu gaby pentru a afla adevarul...dk il iubesti cu adv si crezi ca si el te iubeste ramai cu el si nu asculta d lumea rea...

| marrylou a răspuns:

Ba sa stii ca trebuie sa-ti vezi de carte, uite si tu, e f greu de citit ce scrii tu, la fiecare propozitie ai tone de greseli gramaticale si de exprimare, se pare ca scoala nu e prioritatea ta, ci mai degraba barbatii