| Simona07 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Dau fundytza! Eu impreuna cu colegii mei avem de facut un poster pe o plansa mare de carton in care trebuie sa prezentam o povestire sau un poem. Noi ne-am gandit la un poem. Dati-mi va rog cateva idei! P. S Eu trebuie sa fac desenele, ce as putea face?

1 răspuns:
| Tudor_Florin_1990 a răspuns:

Si eu am avut ceva de genul in liceu, numai pe o poezie, a lui Bacovia (Plumb) si am facut la poze alb-negru prin oras si natura...de a iesit super. La voi nu vi se impune o povestire anume, asa ca aveti o paleta mai larga de alegeri. Un exemplu ar fi Pupaza din tei, de Creanga... Si poti desena o pupaza itr-un tei si asa mai departe tongue