| JojoLino888 a întrebat:

Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa fac. Sunt clasa aX-a si sunt impreuna cu un baiat din clasa a12-a, suntem de 8 luni iar el a plecat in Italia pe 5 luni si nu are incredere in mine,si nu ma lasa sa merg la scoala. De fapt a spus ca daca merg se incheie totul intre noi, stiu ca ma iubeste, nu e genul ala de baiat care sa isi bata joc, el crede ca fac ceva daca merg la scoala. Eu vreau doar sa invat si sa termin 12 clase, dar el vrea sa raman cu 10 dar nu pot, am niste parinti severi, am lipsit si inainte vreo 1 luna, cand nu mergea el la scoala nu mergeam nici eu, ca era gelos, si azi am ramas acasa. Ce sa fac ca sa nu isi dea seama ca am mers macar 2 zile sa pot merge in saptamana asta? A spus ca daca merg afla, nu vreau sa il mint dar ai mei nu ma mai lasa sa lipsesc. Ce sa fac sa pot merge si sa nu stie ca sa pot sa termin clasa aX-a? Va rog ajutati-ma, nu vreau sa renunt la el dar nici la scoala va rog crying(

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

"stiu ca ma iubeste"

"dar el vrea sa raman cu 10"

Cele doua afirmatii ale tale se contrazic. Nu te iubeste, vrea o sclava pe care sa o controleze si cam atat.

Trebuie sa ai putina minte sa asculti ce spune ala, e plina Romania de baieti, lasa-l pe el sa isi vada la cules capsuni prin alte tari.

| R0R0 a răspuns:

Nu e bine să nu mergi la scoala. Ii zici ca nu faci nimic rau. Dar sa te inteleaga si el.Nu poti sa faci numai sacrificii in relatia asta. Daca te iubeste cu adevarat intelege ca scoala este ceva neaparat in viata ta.

| RorySan a răspuns:

Pai cel mai bine este sa vorbesti cu el.
Sa ii spui ca vrei sa termini 12 clase.
Nu merita sa stai cu o persoana care nu te lasa sa termini scoala.
Acest fapt arata ca nu tine cu adevarat la tine.
Acest este parerea mea, cred ca stii si tu destul de bine ca nu poti face nimic daca nu ai 12 clase.
Acum tine doar de parerea ta, dar cred ca este cel mai bine.

| Iwannabesmart a răspuns:

Tu du-te la scoala si lasa-l pe el cu ce vrea in minte! Invata si nu te mai consuma atata pentru ce zice el...si daca va despartiti ce? Nu e singurul baiat din lumea asta, vei mai gasi baieti, care te vor iubi cu adevarat nu sa iti distruga viata! Nu merita sa faci asta ca zice el...du-te la scoala si ai grija de tine!

| sadfhgkj a răspuns:

Cum sa-ti controleze chiar asa viata? daca te iubeste te lasa sa-ti iei propriile decizii,daca te iubeste,de ce nu se gandeste la viiitorul tau? ce o sa faci fara scoala? cum vine treaba asta? nu se gandeste ca o sa ai probleme cu parintii tai daca nu te duci la scoala? nu este ceva normal,comunica cu el,spune-i chestile astea,daca nu te lasa afara mai intelegeam,dar la scoala? o.O tu ai incredere in el dar in schimb,el nu are? spune-i sa aiba incredere in tine si daca te iubeste sa te lase sa mergi la scoala ca altfel iti provoaca probleme prin asta legate de viitorul si parintii tai. daca nu intelege, nu te merita.Ii spui chiar tu ca daca nu te lasa sa iei propriile decizii si sa mergi la scoala o inchei cu el. si daca alege sa o incheiati nu te merita. nu merita sa-ti distrugi viata pentru o persoana, trebuie mereu sa te pui in primul rand pe tine pe primul loc, sa faci ce este bine pentru tine, dupa sa te gandesti la altii, o zi frumoasa happy