| Mizukiii a întrebat:

Va rog ajutati-ma! crying Recunosc, azi am baut. poate mai mult decat trebuia. si stiu ca nu e bine. dar faptul e consumat. Mi'am pierdut telefonul. nu stiu ce am facut cu el... dar sigur mi l-a furat cineva pentru ca e inchis acum. nu stiu ce sa fac crying. nu pot sa'i zic mamei ca m-am imbatat... crying. va rooog spuneti'mi cum sa'i zic mamei :-s.

Răspuns Câştigător
| bogdan007 a răspuns:

Mai intai te duci la ea si bagi vrajeli cum ca nu sti unde l-ai pus, iar apoi ii spui ca nu il gasesti nici in buzunarul de la panaloni si crezi ca ti-a cazut din buzunar pe undeva si nu ti-ai dat seamawinking... fara sa-i spui ca te-ai imbatat

Cred ca o sa tina deoarece e o minciuna plauzibila. Bafta!

2 răspunsuri:
| ღAncaღ a răspuns:

Pai ai cam o problemuta cam grava; pai nu stiu daca este sau nu intelegatoare mama ta; nu prea stiu ce sa zic, adica ii poti spune in acest fel : "Mama uite cum sta treaba, am baut (ce ai baut? vin? in fine eu iti dau un exemplu cu vin) vin si a fost cam tare, mai exact am gustat, de la o inghititura am mai luat, prietenii m-au provocat sa mai beau, si sa ajuns sa ma imbat; fiind ametita, cred ca cineva a profitat de mine, si mi-a furat telefonul, te rog sa nu ma certi, am fost ametita nu am stiut ce sa fac!" [vorbeste-i cand este in toane bune! mai exact calma] Bafta!

| original99 a răspuns:

Pai cum sa-i zici. Ii spui asa " Mama, te rog sa ma ierti. Nu stiu cum, dar mi-am pierdut telefonul mobil. Te rog iarta-ma. Stiu am gresit, dar nu stiu cum s-a intamplat. Il aveam in buzunar si cand m-am uitat nu mai era. " Sper ca te-am ajutat.:* Succes