| Teiubeskk21 a întrebat:

(Va rog aveti rabdare sa cititi)Mdaastraight face. Buna! Nu stiu cu ce sa incep, pentru ca am o poveste cam tristaoh go on.Eu am stabrism de la varsta de un an (acum am 12 ani). Tatal meu, m-a abandonat si a parasit-o pe mama.Mama, dupa 3 ani s-a recasatorit(Ceea ce mi se pare normal). Dar problema e ca tatal meu vitreg nu prea ma accepta deloc, chiar imi facea viata un chin, iar mama nu ii zicea nimic. Bunica mea, vazand toate aceastea se certa mereu cu mama. Imi aduc si acum aminte (aveam 5 ani). Pana la urma, bunica s-a hotarat sa ma creasca impreuna cu bunicul meu...Sa zicem ca am trecut peste partea cu tatal meu vitreg, cu mama.Asta e, e mama mea si trebuie sa o respect indiferent de ce mi-ar face.Acum, in momentul de fata ne inteleg bine cu totii(mama, eu, tatal vitreg, bunica, bunicul si cei doi frati ai mei). Problema e ca: din cauza strabrismului meu, unii copii ma cam evita.Imi placea(imi place) de un baiat (14 ani, stiu e mare)dar acesta m-a respins din cauza strabrismului meu.De fapt toti mi-au facut asta... Da, stiu sunt prea mica pentru iubit, dar ma intreb ce voi face in viitor. Familia mea nu vrea sa ma operez din cauza ca s-ar putea sa raman fara vederechatterbox. Zilele acestea am realizat urmatoarele:
1. Ori cat as incerca, nimeni nu ma va placea(va rog nu veniti cu raspunsuri gen: "Cine te place, te place asa cum estichatterbox", pentru ca nu stiu daca voi ajunge la faza aceea.
2. L-am acuzat pe D-zeu degeaba, si chiar imi pare extrem de rau.
3.Cred ca, v-a trebuii sa raman inchisa in universul meu

Va rog, spune-ti-mi ce sa fac de purtat, port ochelari dar nu s-a indreptat nimic.Baietiilor pe care i-am placut, le-am aratat cine sunt eu cu adevarat, au inceput sa ma placa, dar le este rusine sa imi zica"Vrei sa fii prietena mea?" din cauza strabrismului'
Ce pot sa fac? Ce voi face in viitor? Fundaoh go on.Si multumesc celor care au avut rabdare sa imi citeasca intrebarea, si sa imi dea un raspuns.(Te rog, daca ai accesat link-ul cu intrebarea mea doar pentru a injura, da back.Chiar nu am chef!)
Simt ca intru intr-o depresie fara sfarsit...(Va rog scuzati eventualele greseli de ortografie)

7 răspunsuri:
| Miina a răspuns:

Buna.
Chiar daca porti ochelarii eu cred ca esti frumoasa[ador persoanele cu ochelari].
Si pana la urma te va place cineva.
Gandeste-te ca daca nu te place nu e bun pentru. tine!

| AnnaMariaaa a răspuns:

Trebuie sa fii tare si sa ai incredere in tine si in peroana care esti, sa tii capul sus si sa nu-ti pese de ce zic cei din jur, pentru ca asa e lumea rautacioasa in ziua de azi.fi puternica si nu te lasa doborata de nimeni si nimic.iar referitor la familia ta sa le fie rusine pentru ca ti-au facut asa ceva,mai ales mama ta, care trebuia sa aiba cea mai mare grija de tine, mult respect pentrubunicii tai!

| MaryaSiAtÂt a răspuns:

BUNA! Scuza`ma dar ce este strabrismul? Oricum fi tare, o sa vezi ca dupa atat ploaie o sa rasara si soarele.te pup

| Licurici_2266 a răspuns:

Hei si eu port ochelarihappy cool. Ai putea sa incerci sa vorbesti mai mult cu mama ta si cu bunica ta deoarece si ele sunt femei si te pot ajuta in problemele cu dragostea.E normal sa-ti place de un anumit baiat dar conteaza ca si el sa te placa. Doar cand vei fi sigura de acest lucru sa te deschizi in fata lor pentru ca mai sunt si acei oameni care se apropie de tine sa-ti afle punctele slabe si eventual sa te manipuleze. Incearca sa nu-i mai bagi in seama pe jegosii care iti adreseaza vorbe de jignire deoarece sunt doar vorbe traieste-ti viata.E mereu macar un om pe lume care iti este destinat. Enjoy the lifehappy

| GirlsJustWannaHaveFun a răspuns:

Salut!
Treci peste astaoh go on
Si Paris Hilton are strabism si cui i' pasa?hee hee
Totusi, puneti in vedere calitatile pentru'ca nimeni nu'i perfect si ridica fruntea sus ...trateaza cu indiferenta lumea rea si asa vei ajunge departe!
Sper sa-ti fi fost de ajutor si mult succes':*

| funyartist a răspuns:

Hei calm down Draga poate ca ai dreptate in legătura cu boala ta dar Probabil ai discutat si cu mama ta aces lucru dacă chiar vrei sa ai un iubit si ți neaparai ei bine... Ai 2 variante la care deja cred ca te-ai gândit 1. sa astepti pana la majorat si atunci sa faci operație sau 2. Poți pur si simplu sa stai asa cu ești tu s sa incerci din rasputeri sa fi cat mai" normala' ca sincer eu nu vad ce e ineregula cu tine dar ori cum bafta