| anonim_4396 a întrebat:

Va rog din suflet vreau niste statusuri superbe nu sa gasesti pe oriunde, nu sa dau pe google si sa apara aceleasi, nu pe facebook paginile cu statusuri big grin Cine imi da cele mai bune si mai superbe statusuri funda love struck

20 răspunsuri:
| DoodleEver2 a răspuns:

Buna happy

- Tu ai nevoie de mine, eu am nevoie de tine.iti sugerez sa treci peste mandria de sine
- Ai spune "Stop" dar nu stii cum Si orice ai face te trezesti pe acelasi drum
- Ai cazut, te-ai ridicat, inveti noi moduri sa te scuturi.
- Exista aceea persoana care te schimba atat de mult...incat iti este imposibil sa iti mai aduci aminte cum erai inainte ca ea sa intre in viata ta
- Pastreaza-ti dreptul sa gandesti, pentru ca si daca gandesti gresit e mai bine decat sa nu gandesti deloc
- Nu privi in spate, lasa in urma tot ce a fost
Tu incercai sa te ridici, el te tragea in jos
Dar nu ceda, plangi cat inca mai poti,
Ca tine sunt putine dar ca el sunt toti.
- Nu conteaza cat ma iubesti, atata timp cat te prefaci!
- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!
- Nu ne distram in cluburi cum ne distram in scara, cand impartin aceeasi bere si aceeasi tigara.
- Barbatii trebuie tinuti in puf... puf o palma, puf un pumn.
- Majoritatea prietenilor sunt ca umbra. Nu apar decat atunci cand e soare.
- Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.
- Azi n-am chef sa fac nimic, nimic si gataa! se poarta vara asta:X
- Cu zambetul pe buze si cu capul sus voi ajunge intotdeauna unde mi-am propus!

Sper ca te-am ajutat catusi de putin.

O zi buna :*:*

| Dianne06 a răspuns:

Of,of.draga mea, daca acele stt, nu sunt pe google, nu sunt pe facebook? Cune ra-hat crezi ca sunt?
Cap de dovlecel, crezi ca vine Albert Einstein sa ti le compuna?raised eyebrows
Doh! rolling eyes
Ar trebui sa se faca categoia si celor mai tampite intrebari, ce parere ai despre asta? happy
Ar avea mult mai mult succes decat cea a " adolescentilor"

| DoodleEver2 a răspuns (pentru Dianne06):

LoL laughing)))))

| anonim_4396 explică (pentru Dianne06):

Dianne06 pe google sa fie da nu toate cacaturile alea care le gasesti mereu gen :Iubirea-i ca o floare te pisi pe ea si creste mare straight face Asta gasesc mereu cand caut statusuri de iubire straight face Asa ca mai intai cauta tu si gaseste ceva misto si dupa zi-mi mie

| Dianne06 a răspuns (pentru DoodleEver2):

Lol, si tu esti la fel ca ea? adica tampita? sau cum?happy

| DoodleEver2 a răspuns (pentru Dianne06):

Eu? Nuuu laughing) Eu doar radeam big grinbatting eyelashes

| Dianne06 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ibito, tu ai spus: sa nu dau pe google si sa-mi apara.
Pai daca dai toate cacaturile care le-a dat asta de mai sus, desigur ca o sa le gasesti.
Asa ca... mai intai, intreaba corect, ca sa primesti un raspuns corect!:*

| EmaEmax a răspuns (pentru Dianne06):

Trebuie sa le compui tu, desteapt-o! :p laughing

| Dianne06 a răspuns (pentru EmaEmax):

Int-adevar. Toti cei care au postat aici stt-uri, clar le-au compus singur. O dar vai ce filosofi. Dispare-ti, fratilor! Aveti o minte mult prea ingustano talking

| EmaEmax a răspuns (pentru Dianne06):

Esti asa de proasta incat nu iti dai seama ca am fost ironica... laughing

| Dianne06 a răspuns (pentru EmaEmax):

VAI,am fost ironica.
Asta e noul mod de-a spune: vai, cat de proast/a am fost?
Draguta, nu incerca sa pari desteapta/destept, cand nu este cazul.
La revedere, copil imbecil. wave

| EmaEmax a răspuns (pentru Dianne06):

Eu vreau sa par desteapta? Sau tu? Crezi ca daca folosesti cuvinte dure esti interesanta? Nu esti altceva decat o stresata.Jeeeeeeeet! :*

| Dianne06 a răspuns (pentru EmaEmax):

Mars! =]
Cica: Cuvinte durelaughing
Ma faci sa rad, serios! Cata prostie.
Daca ti-as vrobi in termeni putini mai modesti, cu siguranta nu ne-am intelege. Acum, paaaaaaaaaaaaaaaaa.
Hop in cotet! :*

| EmaEmax a răspuns (pentru Dianne06):

rolling on the floor)))) Nu ma pun la mintea unei stresate ca tine, tu n-ai ce face decat sa te certi pe TPU, nu? oh go on esti atat de idioata incat nici nu-ti dai seama ca singura te faci de ras laughing) n-am sa continui cearta cu tine... du-te tareeeeeeeee copila facuta pentru alocatie ce esti! ma pupi! :*

| SentimentalConsil a răspuns:

Sa contina ce?

| alexalexandra55 a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune o sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Sunt singur si ingandurat..sunt plecat, sunt departe..Nu m-am schimbat nu te-am uitat..Tot cu gandul la tine sufletul imi arde

trebuie sa fim si 2 luptatori in viata..chiar daca avem in fata.un drum acoperit cu noroi..mergem inainte cum stim noi.

sentimentele nu pot fi puse pe balanta..nu ne poate desparti nicio distanta..suntem suflete pereche mereu in zbor..am nevoie de tine ingerul meu pazitor

Cand Marea va arde
cand muntii vor dansa
atunci cu drag.
atunci te voi uita!

Iubirea e un vierme ce roade intruna.o inima de fata si una de baiat

Daca as fi o porumbita as iubi un porumbel dar cum sunt o fetita eu iubesc un baietel.

a iubi nu e pacat. Dumnezeu asa a lasat. florile sa infloreasca, tinerii sa se iubeasca.

La poarta sufletului meu nimeni sa nu mai bata..ca-ci cheia-i la iubitu meu si poarta-i incuiata.

Multe fete iti vor spune
te iubesc nu ma uita
eu iti spun sub alta forma
uita-ma de vei putea.

Cand valurile vietii.te vor izbi necrutator..fi stanca cea mai tare ca-ci valu-i trecator//

din adancul celei mai triste inimi..vei gasi cele mai frumoase vorbe/

Tine minte draga fata
Un cuvant si nu uita,
Pe cine iubesti acum
Nu-l uita in viata ta!

Cand un baiat iti va spune
Te iubesc nu ma uita
Tu sa-i spui mancand alune
Cara-te din fata mea

Te-am iubit si nu ti-am spus
Ca am fost pe ganduri pusa
Dar acum ma razgandesc
Si-ti spun sincer te iubesc

S-a scumpit zaharul nu mai e cafea.da-mi a ta gurita sa ma servesc cu ea

Nici cel mai bun machiaj
Nu are cum sa-ti schiteze
Un zambet atunci cand esti trist!

Sa te intorci inapoi
Mai bine sufar si plang
O viata intreaga
Si blestem de tot
Praful sa se-aleaga!

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

Plângi,te las pentru totdeauna în uitarea proprie, printre lacrimi si suspine.Te-am iubit numai pe tine, dar tu ai vrut sa te joci cu focul.Ramâi singur(?) si nu uita, asta se întâmpla când te joci cu încrederea.

Tu nu ma cunosti si nu e provizoriu. Lumea mea se-nvarte-ntre vise, iluzii si orgoliu. Sunt perfect imperfecta de cand` ma stiu. Doar ca` am curaj sa fiu cine sunt pana nu`i prea tarziu.

Mi-ai spus ca sunt tot ce ti-ai dorit/Ca ma iubesti cum n-ai mai iubit/Mi-ai spus ca sunt tot ce ai visat/Si apoi m-ai dezamagit

spune-mi unde esti.as vrea sa ma vezi...sa vi sami zambesti.sa sti ce am facut. sper cai sa rev.i.te astept zi de zi.nu te voi uita.
Am obosit sa iert, sa uit, sa trec cu vederea, sa nu-mi pese: nu am iertat, nu am uitat, nu am trecut cu vederea si mai mult ca sigur nu mai imi pasa!
Fii mereu un rasarit de soare cu chip de inger. Vreau ca focul din inima mea sa aprinda si focul din inima ta fiind mereu doua flacari pe acceasi lumanarelove struck
Am intzeles k ai deja p altcineva[broken heart]..si daca trebuie` s plec..eu` plec da` nu[-x] uita.k amintirile raman indiferent de ce ar urma[worried]

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc.Am drumul meu si asta nu-s e va schimba, s-aude o voce..Shhh speranta moare ultima!

Traim intr'o lume in care timpul nu ne ajunge, prietenii dispar incet-incet, goana dupa mai mult incepe sa stapaneasca si frumosul se pierde pe zi ce trece.
Fii intodeauna ceea ce esti iar daca acest lucru nu e de ajuns pentru. cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

♥ [ * Dragostea e compusa dintr-un singur suflet care locuieste in doua corpuri diferite* ] love struck:Xlove struck.SinceRitatEa si IubIrea ta mi-au demOnsTrat ce esti q aDv * ] ♥
•●♥Ma InEc In LaCrImI de DoR...mA SuFoC iN AeR mUlT prea tRIst.M'aM oBiSNuIt sa Ado0r O IuBirE Care M'a UcIs[sad].●♥

Nu mai pot simtii, nu mai pot zambii, nu mai pot indura sa stiu ca n'ai sa mai vii!
Incerc sa-ti demonstrez ca a fost doar o greseala Nu pot sa uit trecutul, prezentul ma doboara Tu nu`mi dai nicio sansa sa-ti spun cum a fost Ca fara tine viata mea nu are niciun rost
Spune'mi ca nu vrei decat ochii mei sa'i privesti in zori si sa-ti de'a fiori, spune'mi ca am visat si ca nimic din ce a durut nu a fost adevarat!

| Kohl_Simona_1996 a răspuns:

1. Ce` m0rtii maTii vrei? Ce` nu t`e claRr? Ai crEzutt ca stA 0 viatSsA da` n`a tRecuTt un aNn.
2. Te uiTi la miNne ca reTardatU`. Nu înTelegi ca în l0cu` tAu acuMm e` alTuu?!`
3. BaA` :-o eSti neb0uNn `?
4. Eo` sTrig spRe tiNne tuu` n`auZi. unDe eStii uNndee` te aSscunZi `?
5. E ura multaa`, mulTaa luMme nu te aScultaa si` dinTr`0 suTa e doar un suFlet caRee` te ajuTta.
6. Nuu` lasa tiMpu` ramAs sa te faCa sa deVii un suFlett` falSs`.
7. Ea` nu te-a salVat mereu sau` pu0ate niciodata, dar stii prea bine ca pentru tine ar fi` în stAre sa laSe totul` balTa.
8. E pliCtisealA, 0 staRe geneRala. Dacaa nu pUi punCt pu0ate deveNni 0 bu0ala!`
9. Estee peRfecta lumea din viSselee` mele, dA ceLl mai graVv e ca sunt pieRduTaa prinTree` ele
10. [Nu`Ss `]. PlecatA` uNdeva` deParteee

1. Vad, ignor si. oricum nu conteaza, întelegii `?
2. Spui ca totul` între noi s`a terminatt `? De cee` într3bi mer3u de minee `? Poate pentru` ca ti se face doRr si nu` te poti abtinee?!`
3. Maa pis pe tinee` de departee. Esti un simPplu proSstanacc` ce creDe ca le stiee` pe tu0atee
4. M0rtSsii`matii, Nu vreau sa stai langa`mine doar pentru`ca imi faci cadOuri sau esti baiatul de pe scena`care fake showurii`
5. OriunDe`! OricUm!` Tsi`o dau in bOt`!` DuOar pentru. simPlu` fapt ca Pot`!
6. N`am inteles, nu întelegg` si nu voi intelegee`, de unDde m0rtii tai stiai ce se vA petreCee `?
7. Flyin` thr0ugh th3 sKy; x
8. Unul din`tRee putinii ce ti-au ramaSs aproape!` Pretuieste`l si iubeste`l pânaa la mu0artee!` 9. Aa` creSsut ca pu0atee` face diamAnte din n0r0ii!`
10. Maa super pis pe tinee` Adu`Ti amiNte ca si tuu` ai facut`0 când am avut super nevoie` de tinee
11. GânDuri` binNe ascunSse într`Un suflett triSst.
12. Nuu` uit nici0dataa când îmi facii` un biNne, daa` si când îimi faci rau sa te feResti de miNne!`
13. VisSam ca 2 copii, pacatt` ca te`ai schiMbat, acum` stralUcesti ca uN diamant falSsificat!` 14. AcuMm ai laa` figuri. Si estii plina de tinee!` Te rog uiTe`te binee esti un falSs print`Re rubinEe!`
15. Uite`Te bine si analiZeaza la recee. Ca mine nu gaseSti mai mUltt` de 10!` [geNn : 3ditie limiTata fra3ree`]
16. Am Sii eu` un fraTiu0r, m`e lUminaa 0chil0rr` :O; x Mai sunt fraTi daa` nu cA noi, se duSmanesc întree` eii; x
sau` -->
Suriu0araa` ca la miNne nu mai vAd Thu0amnee` la nimeNi!` ShIi orice` s`ar întâmplA nu maa` laSs de soRa meaa!`
17. RecUn0scc` ca nu m`e binee, preFer sa ducC luptA împreUnaa cu tiNne!`; x
18. Dacaa te-a inTeresat vre`0datTa de minee` sa sTii caa mi-a fost biNne si când ai reFuzaTt sa mai fii` lângA miNnE.
19. Tee` diStrezZi, te simTI binee`; Daa` ti se rUpe sufLetuu` cand tE gÂndeSti ca nUmaii` esti cUu` mine.
20. ZâmbeTu` meu faLs, se piSa pee` zâmBete`lee vu0asTre penVersee`; x

Hai l0ve iubirea mea. Tu esti` t0aTa viata mea >; d

| Rock19812 a răspuns:

Http://moldfun.net/statusuri-noi vezi aici poate merge:D