| anonim_4396 a întrebat:

Va rog intrati aici! Eu sunt o fire foarte emotiva care plang din orice si sufar enorm.si baiatul de care imi place m-a refuzat.Nu mai pot sa-mi revin. sunt data peste cap...va rog ajutati-ma...:-

Răspuns Câştigător
| babyblue_8588 a răspuns:

Stiu ca e greu.si eu am suferit 8 luni dupa un baiat care si-a batut joc de mine:sad asta e viata, nu ai ce face! gandeste-te ca esti un suflet de om si ai o viata inainte, el e un nimeni.nu poate sa te faca sa suferi atat! gandeste-te putin. el se distreaza, bea, f**e, petrece si u stai sa iti traiesti viata plangand fara rost? nu skumpa...esti tanara, in tara asta sunt baieti de treaba care sunt sigura ca ar vrea sa stea cu tine, macar unul se gaseste si pentru tine, nu dispera!:*:*ai suflet de copil de-aia suferi atat, dar din chestii ca asta te maturizezi si de obicei oamenii buni se maturizeaza de-o data happy! nu merita sa stai in casa sa plangi pentru un refuz! iesi cu prietenele! ia-ti haine noi, uita-te la filme, ia-ti un job pentru vara, mananca inghetzata nu stiu fa tot felul de chestii care sa te faca sa nu stai cu gandul la refuz! pana la urma e doar un refuz, esti mult mai buna ca tipu ala, daca te aranjezi putin, bei o cafea sa te intareasca, iesi cu atitudine afara sigur o sa faci cateva victimesmug presimt eu ca ai puterea asta pentru ca si eu am trecut prin ceva de genu, de fapt mai grav ca in cazul tau si am trecut peste! o viata ai, cu bune si cu rele e viata ta, nu trebuie un idiot sa te faca sa suferi. da-l in spanaclaughing barbati sunt pe lumea asta suficienti slava cerului si de obicei cad plasa femeilor usorsmug pentru ca noi suntem sexul frumos si imediat ne cad la picioare. iar cu tipu asta', fata n-are rost.eu zic sa te aranjezi intr-o zi si sa iti dai niste fite pe langa el sa vada ce-a pierdut! si de azi sa nu te mai intreseze! sa zici ca incepi o viata noua fara gunoaie in ea!:*:*succes ubitha:*:*puuuupppp

8 răspunsuri:
| Micheline a răspuns:

Diana, viata merge inainte cu sau fara baiatul respectiv.Sunt multi in lume ca el si sigur il vei gasi pe cel care te merita.Nu trebuie sa suferi fiindca nu are rost. O sa iti dai seama mai tarziu. Te inteleg, este greu dar incearca sa te consolezi vb cu prietena ta sau fa alte lucruri care sa iti distraga atentia.
Ai grija de tine!:*

| YoungSteve a răspuns:

Cauta alt baiat peace sign bft

| chrystyna a răspuns:

In primul rand trebuie sa te linistesti.Nu e nimic care sa te faca sa suferi in halul asta din cauza unui baiat care te-a refuzat.Gandeste-te ca e plina lumea asta de baieti, si ca la un moment dat vei gasi si tu baiatul dorit.Nu are rost sa plangi si sa suferi asa pentru un baiat care te-a refuzat. Poate el nu simtea pentru tine ce simteai tu pentru el, si in cazul asta a facut lucrul corect.Gandeste-te,daca ar fi acceptat si si-ar fi batut joc de tine?! Tu incepeai sa tii si mai mult la el si astfel sufereai mai mult.Sa stii ca viata e prea scurta ca sa o traiesti plangand, suferind, si mai ales pentru baieti, cand e plina lumea de ei.
Fii mai optimista, ai incredere in tine si totul va fi mai bine.Ca sa uiti neplacerea de acum, incerca sa iesi cat mai mult cu prietenele, fa lucruri amuzante, vizioneaza filme comice, desene animate, etc.
O sa fii bine! Ai grija de tine, si nu te mai increde asa mult in baieti. Unii din ei, chiar nu stiu cum sa se poarte cu o fata.Asadar,crezi ca se merita sa plangi pentru ei?!

| adriana97_5200 a răspuns:

Askulta nu sta toata ziua plingind.gindestete si la ceilalti...ca au nevoie de tine.nu te gindi numai la acel baiat.Alti baieti au nevoie de tine.

| adriana97_5200 a răspuns:

Askulta nu sta toata ziua plingind.gindestete si la ceilalti.ca au nevoie de tine.nu te gindi numai la acel baiat.Alti baieti au nevoie de tine.

| Liza0o0 a răspuns:

Diana, sunt sigura ca viata iti va aduce un baiat/barbat care sa te merite si sa nu te dezamageascawinking dar pana atunci incearca sa vezi filme pe acasa tv romance, sa mananci ciocolata, sa te plimbi cat poti de mult cu prietenele si sa pleci undeva unde iti prieste vara asta(dar doar cu cele mai apropt^riate prietene si FARA PARINTI!) si daca poti sa nu iti mai aduci aminte de el(sau daca nu merge incearca sa il vezi ca pe un dragusor micut si impielitat care umbla de colo colo ca sa franga inima fetelor ca tine). Sa sti ca si eu am fost parasita si la mine aceste lucruri au functionat... daca nu merg nici astea atunci contacteazama pe id-ul mira_liza1 (@yahoo.com)

| Aerosmith a răspuns:

Si eu am o colega la fel de emotiva. Daca stau sa ma gandesc bine, sunt doua, si una dintre ele are numele tau. Lasa timpul sa treaca, implica-te in diferite chestii si cam atat. Nu are rost sa iti complici viata din cauza unor persoane sau a unor rezultate care nu au fost asa cum te asteptai tu.

| antonia_6574 a răspuns:

Stiu ca e greu, dar trebuie sa fii puternica! ar trebui sa stii ca lumea nu se termina asa.nu aici si nu acum! si cu siguranta nu era pentru tine.eu cred foarte mult in destin...si cred ca nimic nu e intamplator.sa fii sigura ca roata se va intoarce si sper sa iti dai seama de lucrul asta.asta ti-o spun din experienta.ca o fii o luna, doua, un an, doi, tot se va intoarce! va trebuii sa fi puternica si sa ai incredere in tine si in ceea ce iti place sa faci. ocupa-te mai mult de tine. fa o schimbare si o sa vezi. sper ca ti-au fost de folos sfaturile mele! cu bineee...