| FloRyX002 a întrebat:

Cum as putea sa nu mai plang de fiecare data cand se ia cineva de mine? stiu ca sunt o fire emotiva dar chiar in halul asta nu mai pot fitongue
so ceva sfaturi?

9 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

Plangi ca se ia cineva de tine? Daca se ia cineva de mine,ei sunt cei care plang, dar nu pentru ca le-as face eu ceva, am garzi de corplaughing
Glumeam, sau nu, dar nu conteaza..Chestia e ca nu trebuie sa iti mai pese si daca nu vrei sa te iei la cearta cu ei, gandeste-te ce ai vrea sa le spui si imagineaza-ti ca ii omori(sau ii chinui, sau ce mai vrei tu sa le faci) si o sa te simti mult mai bine.Cel putin asa am auzitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste ca aceea sunt niste oameni fara ocupatie care nu au nimic personal cu tine.Studiaza-i pe ceilalti, uita-te cum unii sunt si mai mustrati si rad pe seama acestui lucru, vorbeste cu ei si poate te ajuta intr-un fel.
Bafta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Self-control.Se numeste autocontrol.Nu trebuie sa le satisfaci altora placere sa te vada suferind.Mai bine te controlezi si te descarci in liniste acasa, prin muzica, prin poezie, prin violenta.laughing sau cum vrei tu.Am glumit la faza cu violenta.Ha!big grin

| Molecula a răspuns:

Cam greu, daca asta e firea ta nu ai ce face, totusi de acum in colo cand iti vine sa plangi te concentrezi sa nu o faci si pleci de acolo si te gandesti la alt ceva care sa te faca sa uiti ca sunt niste distrusi (sau alt ceva) care te supara

| SecretLady91523 a răspuns:

Gandeste-te ca nu esti cu nimic mai prejos ca ei. Nu ii baga in seama, prefa-te ca nu ii auzi, nu merita... Si pana la urma comentariile sunt un atac de inferioritate deci ei au o problema. :*

| xJustJuss a răspuns:

Hmm.Incearca sa fii tare.Stiu ca suna ciudat, dar foloseste-ti nervii, sari la bataie.Stiu si euthinking

| vanilivanessa a răspuns:

Nu mai plange draga mea! ia-te si tu de acea persoana sau pur si simplu pleaca de langa ea. daca e vorba de parintii tai dupa ce te cearta du-te in camera ta fara sa le zici nimic

| gherv1 a răspuns:

Intai iti musti limba nu prea tare doar incat sa te doara astfel prinzi curaj
si daca ai curaj tragei una in gura, dar nu te da smeher ca asta il inerveaza mai ales cand refuzi o bataie
dai un pumn in gura sa se invete minte si vei recapata si putin respect