| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat, iar pentru asta ar trebui sa va povestesc pe scurt in legatura cu ce.

Am fost cu un baiat timp de vreo 3 luni. La inceput am fost timida si nu ne-am prea intalnit, dar dupa un timp mi-am facut curaj. Timp in care ne intalneam doar daca mergeam la el acasa(ceea ce nu prea imi convenea). Daca nu ma simteam bine sau de genu si nu mergeam la el se supara si vb morocanos cu mine cateva zile.

Dar pe cand am inceput "sa imi intru si eu in ritm" a inceput sa vrea mai mult de la mine decat vroiam eu atunci. si am tot amanat.(aici ma refer la peeting si mai apoi de sex pentru ca imi e ft rusine)
"Relatia" noastra daca o pot numi asa a inceput sa se raceasca. La un moment dat ne-am certat dar si-a cerut iertare dupa cateva zile. Am inceput sa incerc sa vb cu el mai des, si intr-adevar am vb prin mesaje
si la telefon, iar intr-o zii am vrut sa fac o surpriza si m-am dus in sat la bunicii lui ca sa ma intalnesc cu el.
Ne-am purtat ca un cuplu fericit si in fata prietenilor dar cand am ramas noi 2 iar a inceput sa vrea si din nou nu am acceptat. Dupa ce am mers acasa ne-am despartit frumos si mi-a lasat impresia ca insfarsit incepe sa fie bine.

Dar dupa cateva zile mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine. Iar de atunci nu am mai vb cu el.

Din acel moment am inceput sa beau mult seara ca sa dorm si sa nu ma mai gandesc la el, dar mi-am revenit pentru ca am realizat ca imi fac mai mult rau asa. Mi-am facut prieteni noi, iar unii prieteni chiar incearca sa ma consoleze dar degeaba. Am incercat sa imi fac permanent de lucru si sa am o ocupatie dar si azi de ex. eram cu prietenii si toti radeam de o faza si mi-am amintit de el si am inceput dintr-o data sa plang, deci nici asta nu e o solutie. Simt ca morstraight face.

Nu imi mai pot lua gandul de la el. In fiecare seara cand reusesc sa ma descarc si plang ore intregi pana adorm. Multi baieti vor sa fie cu mine dar parca nu pot, nu ma simt in stare…
As vrea sa fiu cu el din nou si cred ca as face orice doar ca sa fie bine.
Au trecut deja cateva zile si nu am mai vb si as vrea sa incerc sa vb cu el(asa ca niste simplii prieteni, sa vad cf.). As face bine? Sau ce sa fac ca sa fiu din nou cu el ca de uitat clar nu potstraight facesau macar sa fim prieteni buni nu ca acum.simplii straini. Il iubesc eenoorm!
Si zicea si el ca ma iubeste dar nu stiu ce sa zic.
Ce as putea sa fac, simt ca innebunesc.
Vreau sa precizez ca eu am doar 15 anilaughing iar el 17.

Răspuns Câştigător
| Deny1333 a răspuns:

În primul rând, e bine că te-ai oprit din băut.
În al doilea rând, nu e bine să faci chiar orice ca să fii cu el. E logic că el vrea sex, pentru că are 17 ani şi simte nevoie; dar tu ai doar 15 şi nu e potrivit la vârsta ta, în plus se vede că nu eşti nici pregătită.
Iar dacă te-a lăsat din chestia asta, ar trebui să-ţi fi fost clar deja că nu te iubea şi vroia doar sex. Dar, dacă într-adevăr te iubeşte, poate că ăsta zicea el că e modul în care îi dovedeşti că-l iubeşti într-adevăr, dar ai o vârstă şi ar trebui să te înţeleagă.
Păi, nu văd nimic greşit să-i dai un mesaj şi să-l întreb ce face, atâta timp cât nu te milogeşti de el să vă împăcaţi şi crezi tu că nu-ţi va face rău dacă păstraţi legătura.
E bine că îţi sunt prietenii aproape şi încearcă [,] ca atunci când eşti cu ei să nu te întristezi brusc că s-ar putea să le piară şi lor cheful de râs când pe tine te văd tristă.
Hm... nu zice nimeni să încerci să fii cu cineva după doar câteva zile, dar dacă tu consideri că ţi-ar fi bine cu un nou iubit, dă-i şansă unuia dintre băieţi. E alegerea ta.
În fine, nu trebuie să cazi în depresie, din contră: priveşte totul cu optimism şi spune-ţi că dacă ai pierdut ceva este pentru că vei avea parte de altceva mai bun în viitor.
Baftă! Poate te împaci cu iubitul, dacă nu încearcă să fiţi măcar amici! kiss

1 răspuns:
| lady_1936 a răspuns:

Deny imi lasi un mesaj cu id tau te roghappy ca eu nu reusesc si multumesc de raspuns:*