| pascaleandrei a întrebat:

Va rog sa ma ajutati!
Eu sunt cel mai destept din scoala, chiar al doilea pe judet, dar nu vreau sa ma laud, dar nu stiu cuvinte urate care nu trebuie spuse si unii copii imi zic ca nu stiu chiar acele cuvinte. Dar cand eu le pun o intrebare din matematica(materia mea preferata-am luat locul 6 pe tara la matematica) nu stie niciunul sa raspunda, si-mi zic ca ma dau mare.
Please, spuneti-mi ce sa fac!
Ofer

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si tu de ce te superi?
Fiecare cu ce poate invata!
Nu se potrivesc cuvintele urate cu felul tau de a fi,intelectul tau respinge cuvintele si expresiile obscene,in timp ce, pe ceilalti, nu-i ajuta capul sa invete matematica pe care o stii tu!
Absolut logic!
Nu ca ti-ar lua mai mult de 3 minute sa le inveti pe toate,dar caracterul tau este,probabil,alergic la ele,nu le poti accepta si nu le vezi utilitatea!
Si, aici, sunt de acord cu tine.Nu e necesar sa te exprimi murdar pentru a te impune celorlalti,victoria va fi de scurta durata si viitorul va demonstra asta,cu o scoala pe care n-o va putea termina,cu un curs chinuit de post liceala,cu un servici prost platit,cu o vesnica nemultumire in suflet pe care acest mic obraznic de azi se va trezi omul de umplutura de maine!
In timp ce tu,copilul silitor de azi,te vei afla in pozitia net superioara de a-l avea chiar subordonat si,din mila,nu-i vei desface contractul de munca...
Nu te mai necaji,ignora ceea ce te supara,lasa-i sa vorbeasca si ascunde-te in manuale si culegeri,iti faci o favoare personala,nu pierzi nimic,dimpotriva,ai numai de castigat!
Deci,curaj si spor la invatatura, ai toate sansele sa auzim de tine in viitor, esti pe drumul cel mai bun!happy
Felicitari!

| pascaleandrei explică (pentru greece12):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| greece12 a răspuns (pentru pascaleandrei):

Try again, ca uite ce a iesit!happy

3 răspunsuri:
| Andreutzaaandreea a răspuns:

Si eu sunt buna la mate, dar prietenii mei nu sunt chiar asa(majoritatea) asa ca nu prea ii intereb de mate sau zic ca am luat premiu sa ceva de genu, fa si tu la fel. Poate pe prietenii tai nu-i intereseaza matematica gaseste alte subiecte de vorba. Si cu despre cuvintele urate eu zic sa le eviti fiindca daca tot o sa vorbesti asa o sa-ti intre in reflex si cine stie in fata cui scapi un cuvant nepotrivit. sper ca ti-am fost de folos. Funda?