| byanka32 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.....nu ma pot dezobisnui din ceva..mereu injur adica nu imi place de comportamentul emu as vrea sa ma shcimb....de fiecare data cand nu-mi comvine cv injur... urasc acest fapt dar totusi il fak...please dati-mi un sfatt sa scap de acest viciu

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Mi-am amintit de o faza din copiii de la 402 (Cred ca ai vazut si tu serialul)cand Jessy si-a pus un elastic la mana si de cate ori vroia sa injura tragea de el.Incearca sa te abtii cu siguranta poti.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Buna! happy Incearca atunci cand te enervezi sa te gandesti ca nu rezolvi nimic daca rostesti injuraturi.Ca schimbarea sa aiba loc trebuie mai intai sa se schimbe ceva pe plan mental.Trebuie sa vrei cu adevarat sa te schimbi.Incetul cu incetul se fabrica otetul.Iti va lua ceva probabil, dar mai putin decat ai putea crede daca ai bunavointa.Iti doresc mult SUCCES! :*

| CarinaPop1111 a răspuns:

Si eu m-am confruntat cu aceeasi problema. De exemplu, ai putea sa injuri in minte thinking Dar cel mai bine ar fi sa nu te enervezi din orice deoarece face rau la sanatate. Eu iti recomand sa nu te enervezi iar cand iti vine sa injuri incearca sa injuri mai "frumos" ca sa spun asa sau sa injuri in minte, cum am zis mai sus. Succes! :*