| Dejit a întrebat:

Va rog sa ma ajutati...nu ma pot opri din plans pentru ca mi-a murit cel mai drag unchi care era un mielut.crying Avea o boala cu ficatul. Ultimele lui cuvinte au fost:"Io daca mor, eu vreau sa mor aici, in casa mea, fara sa iau medicamente. Acuma sunt in pragu mortii si va spun la toti ca va iubesc si va mai salut pentru ultima data..." Apoi si-a inchis ochii si a murit cu zambetul pe buze.

Toti ii spuneam tot timpul "Unciu Onica" (Uănică, pentru cei care nu stiu), de la Ion. Am fost o data la el si mi-a dat lapte de la vaca lui, a spus ca e mai bun decat laptele fiert (inca era cald, era proaspat muls). Ne-a dat la toti cei care am fost acolo. El muncea mult, chiar daca nu mai putea de durere (il durea spatele, ficatul, piciorul drep si capul).

El a spus ca nu merge la spital pentru ca ii era teama de doctori, nici medicamente nu a luat in viata lui. Ne-a condus tot timpul pana la poarta, spunand:"Chiar daca sunt batran(72 ani) si bolnav, nu inseamna ca nu ma pot tine pe picioare." Vai, mielutule, cat am tinut la tine...

A murit int-o zi de duminica, in data de 16. octombrie. 2011. S-a mai si innorat la noi dupa ce a murit.

Eu ii dedic o melodie in special pentru el: Cristina Aguirella(nu stiu cum se scrie)- Hurt. Daca vreti sa o ascultati, puteti cauta pe youtube.

Deci, ma puteti ajuta? Ce as putea face sa trec peste?

2 răspunsuri:
| Lavynya99 a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru tine! Ca sa treci peste asta mai repede, gandeste-te ca el a scapat de durerea pe care i-o provoca anumita boala...

| Twilight a răspuns:

Sorry! Dar nu exista o metoda anume. Toate vin si trec, o sa dureze un timp, dupa care o sa te impaci cu tine insuti cu ideea asta. Nu exista un "antidot" cum s'ar spune!