| loooooooooooooooodlsegmjz7uk a întrebat:

Va rog sa-mi dati un sfat :un baiat s-a mutat la noi inclasa e super dragut si cred ca imi place de el de fapt imi place si o colega ii face ochi dulci se da smechera numai sai atraga atentia nah da eu nu stiu pe cre place ca se uita si la mine si la ea da si am uitat ca au aparut confliucte unde sa stam in banca si el vroia sa se mute mai inspate ca statea in prima banca si pana la urm, a s-a mutat dar in loc sa se mute spre perete s-a mutat spre geam pe randu care stau si eu e ceva?:d:*

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Pai poate a vrut sa fie mai aproape de tinelove strucksi eu am patit asa cu un coleg nou venit in clasa a 8 alove struckel poate se uita si la colega ta si la tine dar iti spun sincer ca daca ar fi sa aleaga intre ea si tine te-ar alege pe tine pentru ca aia se da numai in figuri...in fata lui...asta doar ca ii place ei sa atraga atentie...sincer daca ar fi sa aleaga intre ea si tine eu cred ca te-ar alege pe tine, incearca sa te dai si tu mai mult pe langa el.sa te uiti frumos la el, sa ii faci complimente(ce frumos te'ai imbracat azi...)ca daca procedezi ca colega ta si te dai smecherita nu ai sanse e bine cum esti tu.Bafta!

2 răspunsuri:
| pepenerosu a răspuns:

Poate e doar o coincidenta. si tu fiecare lucru pe care-l face incerci sa-l vezi in favoarea ta..pentru ca tu il placi..nu inseamna neaparat ca te place, parerea mea. Dar daca vrei cu adevarat poarta-te frumos cu el, ofera-te sa-l ajuti de cate ori poti...nu stiu altceva. Incearca sa te porti frumos si cu cealalta fata, ca uni baiat nu-i plac fetele certaretehappy o zi perfecta :*

| kyttynutza a răspuns:

Pai la sfarsit de ora, roagal sa iti explice putin lectia, spunandu-i ca nu ai inteles cum a explicat profesorul sau gasesti tu ceva de genul... zambestei tot timpu, fal sa rada, glumeste cu el, vorbeste-i frumos.imposibil sa nu mearga! succes