| GirlAnonymous a întrebat:

Va rog sfaturi pentru a putea sa-l uit pe fostul...a fost primul meu iubit si se pare ca, am cam tinut la el sad... ajutati-ma sa trec peste si spuneti-mi cum sa procedez

3 răspunsuri:
| chipicao2 a răspuns:

Paiiii. incearca sa nu asculti melodii triste, te vei simti si mai rau. asculta ceva happy, de vara. nu iti pierde timpul facand nimic, pentru ca logic ca te vei gandi la el. iesi pe afara cu prietenii, uita-te la un film dragut, ocupati timpul facand ceva care iti distrage atentia de la el happy insa nu il vei putea uita peste noapte... timpul le vindeca pe toate happy

| EmaEmax a răspuns:

Incearca sa faci ceea ce-ti place si evita lucrurile care iti pot aminti de el (de exemplu o melodie). Sfatul meu ar fi sa faci putin sport, sa iesi cu prietenii, sa gatesti sau pur si simplu sa te plimbi prin parc. Bucura-te de viata ca nu stii cand se va sfarsi...

| Nikoleee a răspuns:

Timpul le vindeca pe toate! Dar stiu ca acest raspuns nu te ajuta deloc. Refugiazate in prieteni, iesi mai mult si nu uita: Cui pe cui se scoatewinking un baiat cu care sa petreci timpul va fi de mare ajutor >:d