| crisscrissu a întrebat:

Va rog un raspun
Stiu ca e lung dar am nevoie de un raspuns
Imi doresc sa pot sa-mi fac timp pentru toate
M-am schimbat enorm in ultimul an si acum mi-am dat seama si din cate am realizat m-am schimbat in rau. In fine asta nu este foarte important. Faptul e ca inainte aveam timp sa fac orice aveam ambitie si orice faceam iesea perfect.
Acum parca nu mai am timp de nimic nu mai am timp de nimic daca ma apuc de ceva ma apuc cu lene si nu il duc pana la capat. Am cazut intr-o stare din care cred ca nu mai pot iesii... Eu am scoala intre orele 12.00 si 19.00 i pe langa scoala am si teme si de invatat si de facut curat si am si chitara la care cred ca vreau sa invat sa cand si vreau sa mai ies si ep afara cu prietenii si simt ca nu-mi ajunge timpul. Adica dimineata invat apoi plec la scoala iar de la 19.00 pur si simplu nu mai am chef sa fac nimic mai mult lenevesc. Mi-am pierdut energia si ambitia si dorinta de a face ceva. Acum sunt in vacanta 5 zile si vreau sa fac ceva Problema e ca pe langa lucrurile pe care trebuie sa le fac vreau sa invat sa cant la chitara si am mentionat mai de vreme de acest lucru am spus cred deoarece nu mai stiu sigur daca chiar imi place si imi doresc sa cant la chitara pentru ca nu mai ambitie sa invat si sa cant. Nu am un loc in care sa studiez chitara dar ma invata o persoana care stie sa cante la chitara de 7 ani si ma invata el Treaba e ca la inceput invatam cu drag si cantam mereu la chitara si orice imi spunea sa fac faceam cu drag si invatam cu drag. Problema e ca m-am certat in urma cu 3 luni cu aceea persoana din motivul ca nu am vrut sa fac ceva legat de chitara si a zis ca nu ma mai invata sa cant la chitara pana ce nu invat un cantec singura si timp de 3 luni nu am invatat nimic pur si simplu am gasit o melodie am cantat 30 de minute intr-o zii dupa care nu am mai cantat apoi am cautat alta iar 10 min intr-o zii si tot asa si pur si simplu nu mai am chef sa cant sa fac nimic dar jur ca vreau sa cant sa invat dar nu stiu de ce nu pot sa mai fac ce imi prpun va rog vreau un sfat

5 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Nu te-ai gandit ca poate calculatorul iti distruge timpul.
Nu e sanatos.
Pa, pa.

| crisscrissu explică (pentru Iubibilăă):

Nu prea stau la calculator.

| hecamefrommetalland a răspuns:

Învață să îți economisești timpul, nu folosii multe obiecte, folosește puține obiecte de care să te folosești și bucuri la maximum! Nu te apuca de lucruri pe care nu le poți termina, încearcă să îți distribui energia în mod egal tuturor. Începe un hobby care să te relaxeze!

| AndaDaniela a răspuns:

Iti trebuie un program siiii ambitie! Ambitia vine din tine, impune.ti asta!

| Melany8 a răspuns:

Cu mine se întîmplă același lucru dar ma scăpat un orar
de exemplu
7-trezire
7.30-luarea micului dejun
8-scoala
14-prînzul
14.30-hobby(chitara)
15-lectiile
17-plimbare
18-un film