| GumBall63 a întrebat:

Va roog mult sa ma ajutati!
Sunt fata, am 14 ani, 163 inaltime si 52 kg. Imi puteti recomanda o dieta si niste exerciti pe care sa le fac? As vrea sa ajung la 46 kg.
Va roog mult!

4 răspunsuri:
| BrownyBrown55 a răspuns:

Nu prea vad de ce trebuie sa slabesti. Trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea. Ai 1.63 => 53 kg, nu vad problema.

| AnaM19 a răspuns:

Simcer, nu e nevoie sa slabesti. Nu esti nici prea grasa nici prea slaba, esti potrivita happy. In caz ca vrei sa splbesti nu trebuie sa ajungi pana la 46 de kg :o, mi se pare pre mult poate pe la 50-49 dar nu mi se pare nevoiewinking

| Mariajujijo95 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii fizice, in fiecare dimineata fa 10 genoflexiune, daca poti 4 flotari si inviorare! Incearca sa ai un program mai strict intre mese prorameaza sa mananci intre orele :
7-9 dimineata, 1-4 la amiaza si 5-6 seara! Intre mese poti lua gustari sanatoase fructe si legume! Nu manca multe zaharuri si nu consuma sare! Poti sa mergi la sala sau gasesti un sport de practicat sau incearca gimnastica. Eu am facut gimnastica vreo 5-7 saptamani caci am fost inscrisa intr-un curs si am slabit cam vreo 5 kilograme
SPER CA TE-AM AJUTAT TE PUP fundita? happy