| misu18 a întrebat:

am 16 ani.Am 75 kg si 174 inaltime si doresc sa slabesc cine imi recomanda si mie vreo dieta sau niste exerciti ceva, orice m-ar ajuta sa salbesc! Dau fundita. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| stefy3991 a răspuns:

Salut. Iti pot spune ca te vor ajuta exercitiile dintr-un program: "Fitness Shaun T Insanity" se numeste. Dar trebuie sa te tii de acest program pentru a da rezultate.

6 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Daca vrei sa slabesti ar trebui sa renunti la painea alba si sa o inlocuiesti cu paine graham,sa renunti la mancarurile bogate in ulei si grasimi,sa renunti la junk si fast food,la pizza,la cartofi prajiti,la chipsuri,la margarina si dulciuri.
Ar trebui sa renunti de asemenea la bauturile carbogazoase,alcool,energizante si tutun.
Ar trebui sa incerci sa consumi mai multe fructe,legume,salate,mancare gatita,lactate,ulei de masline,supe,iaurturi,cereale,ceai din plante.
Daca faci toate acestea ai realizat deja primul pas.
Al doilea pas,foarte simplu de altfel,ar fi sa iei tot timpul micul dejun pentru ca este masa cea mai importanta din zi la care nu trebuie, sub nicio forma sa renunti.
Trebuie sa stabliesti un anumit interval la care sa mananci, gen la 4 ore(asa este cel mai bine!).
Sa nu mananci dupa ora 18:00 deoarece ii vei lasa putin timp organismului sa digere alimentele iar acestea se vor depune.

| andrei234 a răspuns:

Am vazut ca cei de la dieta de slabit au si site cu diete, ceaiuri si altele: www.dietadeslabit.com

| Eco a răspuns:

Incercati dieta Montignac! Este perfecta atat pentru cele care vor sa slabeasca cat si pentru cele care vor sa se mentina si sa manance sanatos. Gasiti meniuri si retete pe http://femeiladieta.blogspot.com

| Sonia_6778 a răspuns:

Buna, misu! si eu am probleme cu kg - am cu cu 10 mai mult decat ar tb, te inteleg perfect... daca ai cont de facebook eu am gasit o pagina Solutii de slabit - fetele de acolo posteaza mereu ceva nou, o dieta, o reteta, niste exercitii si niste ceaiuri. sper sa te ajute si pe tine!happy

| Sonia_6778 a răspuns (pentru Sonia_6778):

Misu, am descoperit ca Solutii de slabit au si site, cu retete, ceaiuri si alte chestii - www.solutiideslabit.ro. Sper sa te ajute!:)

| Sonia_6778 a răspuns:

Misu, am descoperit ca cei de la solutii de slabit au si site cu diete, ceaiuri si altele - www.solutiideslabit.ro, sper sa iti fie de folos! bafta, tine-ne la curent:)