| mazian321 a întrebat:

Va salut. Cum imi pot controla furia? Uneori cand ma cert cu tatal meu imi vine sa il bat pana nu mai ramane nimic de el. Pentru mine el e un nimic, dar ma enerveaza pe zi ce trece, nu e zi in care sa nu stea pe capul meu, doar ca uneori certurile se avanseaza si se apropie foarte foarte mult de batai. Simt uneori ca sunt pe punctul 0 si cat de mult ma abtin nu pot sa stau. Sparg lucruri, m.am saturat de telefoane schimbate si gauri in pereti, simt nevoia de a ma descarca cumva, ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand te apuca furia, te sfatuiesc sa te duci langa tocul usii si sa dai cu capul cat poti d etare, de cel putin 10 ori si te asigur ca fuzia va dispare ca prin farmec.
In caz de nu dispare, inseamn ca ai probleme grave la mansarda si te sfatuiesc sa te referi direct unui psihiatru.

| Nemessys a răspuns:

O buna modalitate de a te descarca ar fi sa faci rost de o mingiuta mica (mai mica decat palma ta), iar atunci cand esti nervos, o strangi in mana. Sau incearca sa faci ceva ce te oboseste foarte rapid cat sa-ti consumi acea energie acumulata pe baza stresului. Iar despre acea dorinta de bataie, ia o perna si da cu pumnul in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti dai doi pumni in cap.

| Calabita590 a răspuns:

Incearca sa numeri de la 10 descrescator
Si daca nu merge ia-ti un sac de box si da in el pana te calmezi, parerea mea