| AnghelFelix a întrebat:

Vă salut oameni buni.
As avea si eu nevoie de niste sfaturi.
Am avut o relație de 3 luni si 14 zile.
Eu 17 ani iar ea 15.
Totul a mers bine până când de la o perioadă încoace începuse sa-mi dea cu seen la mesaje și nu prea mai comunica cu mine atât de mult.
A zis ca vrea să luam o pauza...Sa ne despărțim!
Incerc să rezolv problema pe loc nu reușesc. Incerc după o săptămână nu reușesc.
A început să vb cu mine rece si mă consideră un străin.
Nu a uitat tot ce a fost între noi.
Ea pur si simplu a zis ca vrea să fie singură, liberă și nu mai vrea pe nimeni, nu m-a parasit din cauza ca s-a pus cu altul nu, pur si simplu nu a mai vrut.
Eu mereu ii aratam ca o iubesc in fiecare zi ii aratam că țin la ea...dar nu stiu de ce a renunțat.
Toată lumea mi-a spus să renunț...ca nu ma merita si la cum imi vorbește de rece cu mine n-ar mai trebui să o bag in seamă dar eu NU VREAU SĂ RENUNȚ! Am sanse sa ma împac cu ea pentru ca niciodată nu i-am făcut rău și știe bine asta!
Si m-a iubit mult dar din păcate nu stiu ce a făcut decizia asta!
I-am lăsat o pauza de o lună de zile, dar de azi vreau să îi vb in fiecare zi. Deși știu că nu va vb cu mine de plăcere trebuie totuși să acționez până nu o câștigă altul!
Am pus prietenii să vb cu ea si nimic! Degeaba...degeaba o iau cu complimente. Pur si simplu trebuie să o abordez bine de tot! Dacă devin iar interesant pentru ea se va întoarce la mine! Sunt sigur! Am șanse să mă împac cu ea ca stie ca am fost băiat bun pentru ea!
Ma ignoră...m-am intalnit cu ea si ma ignorat mult!
Cum trebuie să o abordez fiind asa situatia? Eu mereu i-am făcut bine si niciodată nu m-am rățoit pe ea! Mi-am cerut mereu iertare pentru nimic practic nu i-am făcut ceva rău!

Ce să vb cu ea? Cum să vb? Ce subiecte interesante sa ii vorbesc ca să îi aprind interesul față de mine? Trebuie să o fac să mă placă și să vrea să vb mereu? Cum trebuie să o abordez fiind situația aceasta?
Va rog am nevoie de sfaturi urgente!

Răspuns Câştigător
| veronica6747 a răspuns:

Din experiența mea, îți sugerez să o rogi să vorbiți față în față. Întreab-o din ce motiv nu vrea să mai fie împreună cu tine. Dacă pur și simplu nu vrea, trebuie să o lași să plece, iar dacă ține cu adevărat la tine o să se întoarcă. Nu o presa, asta e ceea ce fetele urăsc cel mai mult. Dacă o să vrea să se întoarcă la tine trebuie să fie alegerea ei

| AnghelFelix explică (pentru veronica6747):

Nu vreau să renunț
Dacă aș stii cum sa o abordez s-ar întoarce la mine! CUM O pot aborda fiind asa situatia? Dar gândește-te că nu e supărată pe mine...

| veronica6747 a răspuns (pentru AnghelFelix):

Întreab-o dacă ai făcut ceva sau dacă nu ai făcut ceva. Încearcă să înțelegi de ce a luat decizia pe care a luat-o iar apoi o să îți dai seama ce ai de făcut

| AnghelFelix explică (pentru veronica6747):

Si-a pierdut interesul față de mine!
CUM pot rezolva acest lucru? TREBUIE SĂ existe acolo o șansă

| veronica6747 a răspuns (pentru AnghelFelix):

Demonstrează-i că sentimentele pe care le ai pentru ea sunt adevărate. Dacă vezi că nu îi pasă, trebuie să renunți, oricât de greu ar fi, chiar dacă acum nu pare cea mai potrivită decizie

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pierdut-o de tot nu mai ai ce sa-i faci.
Bagate pe alta mai frumoasa daca reusesti, si asteapta nu mai vorbi cu ea deloc. Sunt sanse sa te vrea inapoi daca te vede Cu alta.

| AnghelFelix explică:

Nu vreau să renunț
Am șanse mici dar totuși am
Gândesc pozitiv si nu renunț
Dacă m-as duce la ea acasă. fără să știe cu un trandafir roșu? Oare o voi impresiona? Ii va plăcea? Merită acest gest Făcut?