| babyloving a întrebat:

Va spun din nou despre acel baiat care mi-a furat inima. Dupa ce i-am spus ca il plac m-a evitat putina vreme apoi a inceput sa alerge dupa mine si sa ma loveasca in gluma. ce poate insemna?

Răspuns Câştigător
| roxana1993 a răspuns:

Buna, probabil te-a evitat pentru ca i-a fost putin rusine. Adesea cand cineva ne spune ca ne place intr-un fel mai mult decat o simpla prietenie, apare acel fenomen de a te retrage, de a da inapoi, poate asa s-a intamplat si cu el. Eu iti sugerez sa nu te iei dupa toate tampeniile: vaii oare ce inseamna, oare ma place, oare ce se intampla.stiu ca inima ta sare din piept si fluturii nu se mai potolesc in stomac atunci cand il vezi, dar lasa totul sa mearga de la sine. Tu comporta-te firesc si sa nu incerci sa fii alta decat esti. Fii exact cum esti tu, iar daca el te va placea, asa cum esti e foarte bine, daca nu, sa nu-ti para rau. Pai probabil daca alearga dupa tine te place, dar nu te lua si analiza fiecare gest al sau. Daca si lui ii va palcea de tine in modul in care tie iti place de el, atunci iti va da de inteles, iti va zice intr-un mod anume. Sper ca te-am putut ajuta cat de cat. Ai grija, si fii tu insati!