| Lexu12 a întrebat:

Vara acesta era cat pe ce sa ma muste un sarpe mare de tot.De atunci am o fobie ingrozitoare de serpi! Mi-e frica tot timpul ca nu cumva sa dau de unul,desi e ger afara.E de ajuns sa vad o poza cu un sarpe,ca ma trec fiorii, tremur toata si mi se pare ca trece unul peste picioarele mele.Si colegii de clasa rad de mine.Ce sa fac sa scap de fobie?

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

Trebuie macar sa incerci, asa gandeam si eu, daca chiar e asa mare frica, mergi la un doctor, am uitat cum se numeau aia care te ajtua sa scapi de fobie, dar exista! happy

5 răspunsuri:
| sofstatics a răspuns:

Gandeste-te. Cauta o poza cu un sarpe. Si uita-te la el.Si mie mi s-a intamplat! Ca sa nu mai am fobia asta mi-am cumparat ca animal de casa un sarpe, si acum nu imi mai este frica de ei, ba mi se par draguti.laughing

| Lexu12 explică (pentru sofstatics):

Daca as avea un sarpe in casa, nu cred ca as mai dormi vreodata, de fricahappy

| sofstatics a răspuns (pentru Lexu12):

Trebuie macar sa incerci, asa gandeam si eu, daca chiar e asa mare frica, mergi la un doctor, am uitat cum se numeau aia care te ajtua sa scapi de fobie, dar exista! happy

Răspuns utilizator avertizat