| Visecolorate a întrebat:

Vara trecuta m-am spalat cu frunze si coji de nuc si parul meu din saten deschis si'a schimbat nuanta in roscat. Inca nu s; a dus culoarea, dar a mai crescut. As vrea acum sa imi fac niste suvite roscate, tot cu ceva natural. Si m-am gandit la tinctura de iod sau la coji de ceapa thinking A mai incercat cineva? A mers? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| DianaDidi95 a răspuns:

Nu ma prea pricep la astea... stiu doar ca ai putea sa-ti faci cateva suvite cu albastru de metil(iasa verde), sau cu violet de gentiana. Poti sa folosesti Henna, care se gaseste in nuante de blond, roscat, saten si negru. Foloseste si armin sau tinctura de castelani pentru suvite roz sau fuxina, e tot roz si e medicinala