| TPUşiUPT1 a întrebat:

Varamea e o persoana insuportabila cand o vad sau aud incepe sa ma doara capu, nu mai am chef sa fac nimic imi bag castile in urechi cu muzica la maxim dar nu pot sa imi pierd tot timpul facand asta.Sunt nevoit sa traiesc cu ea,mai e si dupamiaza la scoala si vorbeste la telefon noaptea,iar eu sunt dimineata la scoala si nu pot sa ma trezesc,ziua nu pot sa invat sau sa citesc ceva, am ales ca in vacanta sa plec in straintate la rude si a zis ca vine si eacryinge ca un scai de care nu pot sa scap.
Un sfat?

2 răspunsuri:
| UnTipObisnuit a răspuns:

Poti sa ii spui direct problemele tale si sa discutati cum ati putea rezolva problema.
Succes!

| xxmelaniewhitexx a răspuns:

Dopuri de urechi sau prezinta-le parintilor sau unchilor tai ca nu te lasa in pace si nu o poti suporta. O alta tehnica e cea de a o face de ras in public.