| didi33 a întrebat:

Vi se par sexy fetele care poarta tricouri sau bluze largi si se imbraca mai baieteste?

7 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Trebuie sa porti haine destul de stramte ca sa arati ca esti femeie, dar destul de largi ca sa arati ca esti o doamna. (nu mai stiu cine o zicea) Fara sa ne legam neaparat de "a fi o fata sexy" e important sa stie cum si cand sa se imbrace. Oricat de rebela ar fi nu o sa vezi o fata la o petrecere in haine largi ci o s-o vezi cel mai probabil intr-o rochie cu pantofi sau ceva elegant care atraga privirile intr-un mod pozitiv. Stiu ce-ti zic pentru ca si eu ma imbrac la fel cu haine largi (uneori) dar am si invatat sa merg pe tocuri special pentru evenimente. In mare parte depinde si caracterul celor din jur sau a baiatului care o place pentru ca majoritatea judeca dupa aparente si sar cu gura daca e ceva iesit din normele lor, iar baietii se uita in mare parte dupa fustite cat mai mini si tricouri decoltate.

| LifeIsColour a răspuns:

Paii depinde,totul trebuie sa aiba o limita iar tu sa stii sa nu o depasesti in sensul ca poti purta o bluza mai larga,dar in culori calde,o poti lua cu o pereche de pantaloni albi stramti si cu niste sandale cu toc sau cu talpa joasa,e combinatia ideala, dar pana aici, nu sa iei tricoul atat de larg incat sa stea pe tine ca pe gard, sa iti iei niste jeansi cu turul lasat pana la glezne:-)) si sa iti mai iei si niste adidasi care arata mai mult a bocanci.:-)) deja fara respectiva se poate tunde si nimeni nu isi mai da seama ce este de fapt, asta daca isi mai pune si o sapca pe cap.Cred ca ti-ai dat seama din raspunsurile anterioare ce inseamna sa fii sexy, si in niciun caz hainele largi, de baieti, purtate de fete nu le fac pe acestea feminine.

| alin567 a răspuns:

Depinde de cine e vorba laughing

| Colors a răspuns:

Deci daca se imbraca baieteste, nu mai poate fi sexy!winking

| wawe a răspuns:

Pentru mine cel mai important la o fata e sa fie feminina, si faptul ca poarta haine largi sau bocanci nu o incadreaza tocmai la capitolul asta pentru ca si personalitatea ei e definita intr-o anumita masura de cum se imbraca.
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| EJelly a răspuns:

Nu...
Cred ca "sexy" inseamna in primul rand feminin. Ce baiat ar cauta o fata care sa-i poarte hainele? happy
E adevarat, fiecare are stilul lui, DAR!, in acest context, "a fi sexy" inseamna a emana sexualitate, a avea sex-appeal.

| Swe3tGirl a răspuns:

Mie,sincer, nu.