| naviDIabLO a întrebat:

Vi se pare corect ca altii sa aiba succes iar altii sa fie calcati in picioare? Ma refer pe toate planurile nu doar in politica

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu mi se pare corect, mi se pare tipic romanescthinking
Unii n-au ce face cu banii si alti mor in spitale infectateraised eyebrows

| Floreenofficial a răspuns:

NU! NU! NU!
Dar din pacate nu avem ce face deoarece this is the world we live in! Peace!

| fluturas a răspuns:

Nu, dar unii nu tiu sa profite de faptul ca sunt calcati in picioare.

| Hmmmm a răspuns:

Da. e normal. mi se pare cat se poate d normal.fiecare avem ceva la care ne pricem si ceva la care nu suntem buni deloc. daca ne bagam in ceva la care nu ne pricepem ajungem sa patim ce ai zis tu mai sus.
exista si o lege a vietii: cei mici sunt vanati si mancati d cei mai mari. ei bine si asta e asa.azi poti fi calcat in picioare, dar maine poti sa te bucuri d un succes enorm.

| Rukhsandra a răspuns:

Fiecare se descurca cum poate... uni mai bine alti mai prost big grin
tot ce trebuie e sa stii cand si cum sa te adaptezi si succesu il ai asigurat laughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu mi se pare corect dar câştig ceva din asta?!
De fapt, singurul drept pe care l-am primit după ce ne-am omorât conducătorul în '89 a fost dreptul de a mânca borş. Nu am câştigat nimic şi am pierdut enorm.
Ne aşteaptă vremuri grele de tot!

| YOLO3e333 a răspuns:

Nu e corect dar incercam sa atingem absolutul, perfectiunea, faima, avere, putere cu orice pret.

| jojobg a răspuns:

Nu. nu toti au parte de acelasi succes in viata. unii se nasc cu el [din cauza unei familii cu o situatie materiala mai avantajoasa] iar altii au fost nevoiti sa`si creeze singuri drumul in viata desi nu mereu au avut noroc. cei superiori ii considera pe cei mai putini avuti lipsiti de orice scop in viata. insa ei sunt mai morali si nu lasa asta sa-i doboare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, asta-i viata! Aici nu este vorba despre corectitudine sau fair-play. Este chestie de conjunctura.