| anonim_4396 a întrebat:

Video integrat Radeon HD 3000, care poate folosi maxim 512 mb din memoria RAM, si care are Direct X 10, poate rula jocuri pe setari low-mediu, gen fifa 12/13, Cine detine o astfel de placa integrata, ce-mi poate spune despre performantele ei, ce jocuri ruleaza?

Răspuns Câştigător
| draky90 a răspuns:

Cel mai simplu, zic eu, sa instalezi si sa vezi, platforma teoretic poate, acum sa vezi daca si practic se descurca.

4 răspunsuri:
| draky90 a răspuns:

Pff,nu totul depinde de placa video, tiinde si de procesor, daca ai un procesor potent da, daca nu, nici-o sansa.

| TrickThis a răspuns (pentru draky90):

Procesorul duce inca 5 ani, poate, fifa, este phenom ii x4 965 Black Edition.

| TrickThis a răspuns (pentru draky90):

Am pus aceasta intrebare ca poate poate ma insel eu, sau reviewurile de pe net si benchmarkurile. Stiam 95% ca nu ruleaza jocuri mai noi de 2010, am o experienta destul de buna in IT, ma joc cu asamblari si cu configurari de sisteme gaming/office/multimedia. Merci pentru raspunsuri, iti dau si funda.

| draky90 a răspuns (pentru TrickThis):

Cel mai simplu, zic eu, sa instalezi si sa vezi, platforma teoretic poate, acum sa vezi daca si practic se descurca.

| katalyneubu a răspuns:

Sigur ca da merge cine ti-a spus ca nu merge