| DjJohnKoKosH a întrebat:

Vine ziua iubitei mele si vreau sa ii fac o surpriza.Eu nu sunt genul care cumpara cadouri scumpe prefer ca modul in care il ofer sa fie unul special, cat mai surprinzator, si cadoul sa aiba o semnificatie aparte.cine imi da si mie o idee cat mai surprinzatoare si mai romantica? orice e binevenit chiar si ceva mai nebunesc pentru ca nu ma dau inapoi de la lucruri din astea. big grin Funda pentru cea mai tare idee!

11 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

În primul rând, contează cât te străduiești să strângi pentru a lua un cadou cu un preț destul de scump. Poți cumpăra cadouri mai scumpe, dar contează cât ai muncit pentru a obține acel cadou, câtă răbdare ai avut să aduni banii necesari.

| DjJohnKoKosH explică (pentru FemeiaPisică):

Da si tu sper ca nu esti vreo materialista...se pot face cadouri frumoase si fara sa dai multi bani.conteaza felul cum il oferi.de exemplu de sfantul Valentin am surprinso si la 00:30 noaptea vorbeam cu ea si i-am spus ca ma duc sa fac un dus, dar eu de fapt m-am dus la ea acasa, la geamul de la camera ei (ea e din alta localitate) si i-am dat prima poza a noastra pusa intr-o rama frumoasa si un buchet de trandafiri, si ea a fost foarte multumita si surprinsa in acelasi timp, pentru ca ea nu se astepta ca eu sa fac nebunia asta.A fost foarte placut surprinsa cand m-a vazut acolo si in momentele alea nu cred ca pretul cadoului a contat.

| FemeiaPisică a răspuns (pentru DjJohnKoKosH):

Am dăruit mai mult decât am primit. Am fost și singura din liceu care oferea la toți colegii cadouri de sărbători. Contează cât muncești pentru un cadou. Cei care spun că gestul contează, nu este așa. Prefer să nu mănânc o lună la liceu pentru a strânge o anumită sumă pentru un cadou decât să dau zece lei pentru o prostie de cadou. Eu nu cer sfaturi legate de cadouri ca și tine, așa îmi pierd originalitatea. Așa pot să cer și eu idei de cadouri propuse de alții.

| DjJohnKoKosH explică (pentru FemeiaPisică):

Parerea ta...parerea mea e ca nu conteaza pretul atata timp cat reprezinta ceva special.Si nu trebuie sa aiba neaparat un pret mare ca sa poti spune ca e muncit de tine.Ca nu trebuie neaparat sa cumperi ceva gata facut.In fine as putea sa iti dau multe exemple da nu vad rostul.

| Seepty a răspuns:

II poti cumpara un parfum frumos mirositor sau o fusta mai ales ca acuma a venit primavara.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, cea mai tare idee, ar fi sa-i oferi un bibelou, cu doi care se saruta. Multumit?

| DjJohnKoKosH explică (pentru Daalalifnuunalif):

Nu laughing)

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru DjJohnKoKosH):

Dar ea cam ce prefera, nu stii? Tie cam ce-ti place sa-i oferi?

| piticelm a răspuns:

Ii poti spune ca ai patit ceva,un accident,ti-ai rupt un picior, o mana si sa vina la tine, sau intr-un loc anume ca sa te duca acasa, iar tu sa o astepti cu o surpriza. Flori sau un mesaj dragut scris undeva.Dar fa mai bine asta cu o zi inainte, ca sa nu se prinda.big grin

| Lila10 a răspuns:

Trebuie sa fie daruit din inima! Dar stiu ca nu vrei sa auzi asta asa ca uite : poti sa o scoti la o cina romantica, sa ii dai un ursulet, flori, lantisor, inel, sa o scoti unde ati fost prima data la intalnire (parc, restaurant etc...) sa ii dedici o serenada!

Funda?

| alexander999 a răspuns:

Daca vrei sa ii iei ceva dragut si uitl, cumpara-i asta: http://falit.net/forma-de-oua-inima/