| BUBULINA a întrebat:

Virginitatea, o problema in randul tinerilor?
Este o mandrie sau o rusine in ziua de azi?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu stiu pentru ca nu mai e cum era pe vremea lui bunica, acum majoritatea de 11-12 ani isi incep v.sexuala[nici chiar asa]numai ca sa nu mai fie virgine...in zilele noastre teoretic ar fi o rusine

| Anca95 a răspuns:

Cu siguranta este o mandrie. E ceea ce are mai de pret o femeie si de asta trebuie sa aiba mare grija cui " i-o ofera".Nu vezi in ziua de azi fete care la 12 ani nu mai sunt virgine.Ce inseamna asta? Unde ne sunt principiile? Daca o sa continuam asa cand o sa fiu eu matura cand o sa vezi o fata de 15 ani virgina o sa fie o minune si cum sa nu se duca societatea asta de rapa? la urma urmei fiecare decide cand vrea sa isi piarda virginitatea si cu cine, dar totusi, mi se pare ceva prematur.Chestia imi grava e ca fetele astea de 12 ani o fac fara a fi in cunostinta de cauza si cu cine nu trebuie, poate chiar cu pedofili:-s.Ele fiind mici nu prea stiu ce e ala sex, insa ele se cred experte in asta, pe naiba habar nu au si in felul acesta s elas pacalite si mai raman insarcinate si uite asa creste numarul de avorturi si de copii cu copii.Inchei prin a spune ca a fi virgina este cel mai pur lucru.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Salut. Pentru mine este o mandrie. Eu am 19 ani si sunt virgin, deoarece m-as simti ca o panarama a societatii daca as face-o cu o d-aia de pe la colturi. Eu vreau ca prima oara sa fie cu o fata pe care o iubesc. Deci, nu mi-e rusine sa spun ca sunt virgin.

| Allrc24 a răspuns:

Pentru mine e o mandriehappy

| unul1 a răspuns:

Depinde la ce tineri te referihappy. Daca te referi la aceia care au picat bacul si care nu au in cap nimic da aceia isi incep devreme viata sexuala. Dar cei cu bun simt si putina moralitate de la 16-18 in sus nu ca acei dobitoci/dobitoace care o fac la varsta de 12-14 ani si se mandresc si dupa ramane un copil care ajunge sa fie ori neglizat ori avortat!

| SadBoyForever a răspuns:

Eu am 21 de ani si sunt virgin nu am avut niciodata vreo prietena si sunt cam trist din acest motiv mai ales ca din motiv ce sunt virgin toti baietii fac misto de mine, dar m-am obisnuit eu cred ca fiecare face ce vrea cu viata lui deci cine este virgin nu trebuie sa ofere nimanui explicatii deoarece este viata lui si fiecare repet face ce vrea cu viata lui deci e normal sa fi virgin