| darkgirl_9581 a întrebat:

Vis. Am cautat pe net dar nu am gasit ceva mai clar, voi nu imi puteti spune ce inseamna atunci cand il viseszi pe diavol? eu nu l-am vazut in vis dar il auzeam ca si cum ar vorbit intr-o limba straina. Am inceput sa zic "Tatal nostru" in vis dar parca ceva ma impiedica sa vorbesc clar, parca nu aveam aer, apoi m`am trezit brusc din somn si am continuat sa zic "Tatal nostru ". De ceva, sa stiti ca ma inchin inainte culcare si nu injur.

Răspuns Câştigător
| Ela_8933 a răspuns:

Daca vezi Diavolul in vis, indica aspectele tale negative. Poate insemna si senzatii de vina pe care le ai de mult timp. Trebuie sa scapi de ele. Diavolul mai poate reprezenta inteligenta, viclenie, inselatorie. Daca te lupti cu el, inseamna ca iti vei invinge dusmanii. Daca iti vorbeste, vei intalni tentatii carora iti va fi greu sa le rezisti, chiar daca stii ca nu sunt in interesul tau. Daca sunteti prieteni, inseamna ca s-ar putea sa fii tentat sa faci ceva ce nu vrei sa faci. Ai probleme de constiinta.

5 răspunsuri:
| Drums a răspuns:

- pericole din exterior sau chiar din interiorul tau, acea parte negativa a ta care îsi împiedica evolutia; placere de a face rau sau de a distruge, rputate, sentimente negative, gândire negativa, autodistrugere, actiuni prin care îti faci singur rau sau îi afectezi negativ si pe ceilalti; teama, anxietate, riscul de a gresi sau de a face ceva necinstit; tentatie, ispita, pacat. sad
a visat si mama mea si parca a fost bolnava un timp.
oricum incearca sa te rogi cat mai des.happy
ai incredere in dumnezeuhappy
si sa stii ca nu intotdeauna visele se adeveresc.
apropo.am avut o problema acum cativa ani.sad
de fiecare data cand ma culcam visam o casa in acre intram si ma urmareau fantome, demonisad. mereu aveam acest vissad.
a fost ingrozitor ma trezeam in miezul noptii iar cand ma culcam la loc acelasi viscrying. oribil,
nu stiu ce s-a intamplathappy, dar totul a revenit la normal.
:*
am fost ft fericitabig grin

| Drums a răspuns:

a si de unde stiai ca era el?sad
s-a prezentat?happy
pup
P. S. nu rad d tine pentru ca stiu ca e ft naspa adica nu vr sa crezi ca oau intrebarea ta ca pe ceva ironic. pup

| betty08 a răspuns:

Cati ani ai? Ce zodie esti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la biserica eu asa am facut happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E urat ce ti se intampla... mai bine ai merge la un preot, el va stii ce sfat sa iti dea.