| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata, la ora 8-9 m-a trezit maica-mea ca sa-mi spuna ceva si m-am trezit brusc, ea vorbea cu mine si nu intelegeam ce spune, pur si simplu vorbea, o auzeam clar, dar nu intelegeam laughing si da vorbea romana.
Apoi dupa vreo 15 secunde de vorbit, m-am pus inapoi la somn, dupa care m-am trezit pe la vreo 11:30 si nu imi mai aminteam nimic, de parca intamplarea nici nu a avut loc, abia acum dupa ce mi-a zis am reusit sa imi mai amintesc cate ceva.
De ce s-a intamplat asta? De obicei cand sunt trezit brusc, sunt aproape inconstient, de exemplu cineva vorbeste cu mine, "Aprinde calculatorul", iar eu ori ma duc sa aprind calculatorul fara sa ma gandesc de ce, ori stau 30 de secunde uitandu-ma in gol si gandindu-ma la ce a zis el "hmm, ce? ce sa fac? Ce e aia aprinde?" laughing Parca nu-s prezent, in momentele alea daca-mi spune cineva ca 1+1 = 3, ii dau dreptate... imi ia cateva minute imi revin.
Acum vreo 3-4 ani imi amintesc ca imi sunase telefonul fix si m-a trezit din somn, la telefon erau cei de la romtelecom, iar operatoarea sau cine era, mi-a spus de nu stiu ce oferta, iar eu am incercat sa vorbesc si vorbeam aiurea, spuneam chestii fara sens laughing) e amuzant, dar si ciudat
De ce patesc asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Erai buimac, nu e nimic anormal.

| minrest a răspuns:

Patesti asta pentru ca nu esti lasat in pace sa te trezesti complet.

| AlexSalling a răspuns:

Si mi-e mi s-a intamplat sa fac ceva dar sa nu-mi amintesc, orice. Este un fel de dereglare.

| Victoria18 a răspuns:

Poate ai paralizie in somn.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Victoria18):

Paralizia in somn e alta
Relu

| patrik986 a răspuns:

Şi eu păţesc..nu esti singurul?

| tal4556 a răspuns:

Ca n-ai activitate?

| radu32 a răspuns:

Trezirea brusca a unor persoane duce la stari de confuzie, creierul nu proceseaza informatia asa repede si apare acea confuzie de care vorbesti.Nu trebuie sa te sperie acest lucru.