| Chirila_Gabriela_2003 a întrebat:

Visez una si aceeiasi persoana, in vis ea tot timu tace si se uita la mine.Ce poate sa insemne?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei, cand visezi o persoana foarte des, inseamna ca, creierul tau activeaza un mecanism de autoaparare, ca sa nu suferi in caz ca iti e dor de acea persoana. Daca vezi persoana aceea foarte des, in subconstientul tau pot aparea frici in legatura cu persoana aia sau retineri fata de ea. Daca nu-ti zice nimic in vis, poate asteapta sa-i spui tu ceva

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru anonim_4396):

Si daca aceea persoana mi-a zis in realittate ca nu vrea sa mai aiba de aface cu mine si nu mai vrea sa vb?
Adica mai incearca sa ma si ignore

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chirila_Gabriela_2003):

Pai atunci tocmai de aia o visezi, fiindca te consumi pe chestia asta. Tu stii ca vrea sa te ignore, si ca ceva nu e bine. Si atunci te tot gandesti de ce face asta, si gandindu-te prea mult la o chestie, devine oarecum o,, obsesie". Pana se rezolva ceva, care te va face sa nu te mai gandesti asa mult la persoana aceea, o vei tot visa

| IoanWild a răspuns:

Persoana se gandeste la tine, fie vorbeste despre tine sau vrea sa iti spuna ceva dar are retineri.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru IoanWild):

Pai si daca in realitate incearca sa ma ignore?

| Mary1398 a răspuns:

Poate sa insemne ca te gandesti foarte mult la ea, fie constient fie in subconstient.

| Chirila_Gabriela_2003 explică (pentru Mary1398):

De asta stiam, dar e ciudata ca ultimele dati cibd am visato aceea persoana tacea si nu zicea nimic