| 44mon a întrebat:

Voi ați avut perioade în care simțeați că trebuie să îndepărtați toți oamenii negativi din jurul vostru cât mai repede cu riscul de a rămâne singuri? Cât de importante sunt persoanele din jurul nostru și cât de mult ne influențează ele? Mai bine să fim singuri?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pastreaza langa tine familia, pe care oricum nu o poti schimba si doar prietenii foarte-foarte buni, care s-au dovedit a fii oameni pozitivi si de ajutor, in trecut.
M-am scuturat teribil de toti prietenii falsi, pe la 40 de ani, cand am decis ca-i timpul sa-mi revizuiesc viata si am vazut ca eram inconjurata de gramezi de capuse, care doar profitau de bunatatea si ospitalitatea mea.
Azi, imi ajung degetele de la 1 singura mana sa-mi numar prietenii, dar pot spune cu sinceritate si fericire, ca sunt oameni dragi si de suflet pentru care as face orice si ei la fel.
Daca nu ai asemenea prieteni, nu-i bai, ca-ti poti face altii.
Nu uita: prietenii nu-i mostenesti si nu trebuie sa-i suporti, ii alegi si-i pastrezi doar pe cei care iti merita prietenia!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am multi ani de singuratate si am avut parte de companie buna alaturi de consola ps2 - 3 - 4 - 5 pe toate le-am avut, ps1 am jucat cand eram copil la sala de gaming. Banii te ajuta sa improvizezi idei de fericire, saracii care nu au parte de nimic nici relatie o duc cel mai rau

| RAY a răspuns:

Exista romani pozitivi?

| 44mon explică (pentru RAY):

Mai rar, dar există big grin

| Hanry36 a răspuns:

Sa fi singur nu este ok, dar sa scapi de oameni negativi din preajma ta cred ca ti-ar aduce un beneficiu.

| 44mon explică (pentru Hanry36):

Ai dreptare, mersi mult!