| Adya20 a întrebat:

Voi ati continua o relatie.cu cineva care este rece cu voi? La inceput mi-a spus ca a suferit, si am vazut cu ochii mei ca a suferit relatie dupa relatie, insa si eu am suferit relatie dupa relatie si tocmai pentru ca stiu cum este sa suferi.nu doresc sa-i fac rau.sa-l insel...Nu i-am cerut sa aive incredere in mine din prima pentru ca este imposibil dar el nici macar nu ma lasa sa-i demonstrez ca poate avea. Se poarta rece cu mine si-mi spune ca nu este doar asa vrea sa para. Da dar se razbuna pe mine din cauza fostelor, are impresia ca si eu sunt la fel.Simt ca nu mai pot.eu ma zbat si-mi lasa impresia ca nu-i pasa. Apoi vine cu replica "chiar vrei sa-ti arat ce inseamna sa fi rece sau indiferent?"Voi ce intelegeti de aici si ce ati face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu cred ca nu e prea bine ca v-ati bagat in relatia asta daca amandoi suferiti inca din trecuthee heedaca cumva o sa te desparti de prietenul tau, ia o pauza de macar o luna de la baieti big grin uneori e bine sa mai fi si singurtongue

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pot sa zic ca pe cat pare de rece si indiferent pe atat e de slab?
El nu stie ca nu toti oamenii sunt la fel si ca cea mai mare prostie pe care o poate face e sa le puna o stamplia toate fetelor inainte sa le cunoasca
Inteleg, a suferit mult dar nu are dreptul sa se poarte asa
Daca nu te eliberezi de suferinta sufletul tau va ajunge o stana de piatra.Nu va fi de gheata pentru ca daca ar fi ar putea fi topit ci de piatra, de neinduplecatwinking
Stii cum se zice:Unii oameni isi semneaza singur sentinta si indiferent cat de mult am vrea sa ii salvam nu putem.
Degeaba toti prieteniite sprijina daca tu nu vrei sa faci nimic pentru tine
Ai rabdare cu el daca crezi ca exista macar o farama de speranta ca l-ai putea schimba sau lasa-l sa plece daca vezi ca nu mai e in stare sa simta nimic

| myha a răspuns:

Eu sincer.:d chiar cred ca vr sa scape de tine. Ori asta ori asa se comporta. Dar sincer chiar cred ca este prima varianta.sad
Capul sus. Poate se rezolva.
Eu chiar nu as sta cu cineva care sa se comporte asa cu mine si sa ma ameninte. Vorba mea" Daca tu nu te faci respectata, atunci cine?!"

| bianca a răspuns:

Mdea e ca si cum "vrei sa iti arat ca se poate mai rau?", gen amenintare
cred ca nu meriti sa suferi pentru faptele altora care l-au ranit, mai ales pentru ca nu te lasa sa ii demonstrezi ca poate avea incredere in tine
eu cred ca meriti ceva mai bun, nu ai de ce sa stai langa un om atat de rece, mai ales ca nu i-ai gresit cu nimic.
daca ai inceput sa ti la el.incearca sa vorbesti deschis cu el sa ii explici ceea ce te-am spus eu mai sus cum crezi tu ca va intelege el mai bine. daca nici dupa discutia asta nu se schimba nimic intre voi atunci ar trebui sa iei masuri deoarece, cu riscul de a ma repeta, meriti ceva mult mai bun.
te pup si succes:*

| Deea a răspuns:

Eu m`as comporta cu el cum se comporta si el cu tine. Daca el este rece cu tine tu nu trebuie sa ii faci doar pe plac si sa il lasi. Spune`i ca nu esti ca fostele lui iubite. Daca nu ii convine cum te porti cu el spune`i ca asa te simti si tu cand el e rece cu tine. Nu trebuie sa ii permiti sa se poarte asa cu tine. Daca vrea respect din partea ta si el trebuie sa se comporte respectabil cu tinewinking

| psihox a răspuns:

Miscare impreuna sa scapati de moleseala, sa va reveniti la normal. Dar de cate ori iesiti la o intalnire, obligatoriu miscare si conversatii, voi sa hotarati cat timp sa stati afara, la aer, nu in vizite. Cu bine sa fie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patinuarul fata, ai uitat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te comporti si tu la fel cu el, fi mai rece putin, nu-l stresawinking. Este normal sa-si piarda increderea, dar pana la urma poate chiar nu te place, ci vrea doar sa fie cu cineva si se comporta rece doar fiindca nu vrea sa-ti zica sa va despartitiwinking.