| FlyingSparkle a întrebat:

Voi avea 16 ani in curand si vreau sa ma angajez (ii implinesc in decembrie). Imi puteti da informatii concrete cu locuri de munca? De impartit pliante, vanzator, orice? Va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| pati2021 a răspuns:

Depinde in ce oras stai, de exemplu in Botosani, unde stau eu, nu te angajeaza nimeni la varsta asta, probabil sunt prea putine locuri de munca, dar in alte orase mai mari poti chiar sa te bagi intr-o farbica cu jumatate de norma, oricum norma intreaga nu ai voie din punct de vedere legal.