| SergiuNico a întrebat:

Voi avea cam multe intrebari de pus, dar cine v-a raspunde, va primi automat o fundita!

Ok..intrebarile mele sunt legate in special de liceu, desi deja am inceput clasa a IX-a, inca mai am sansa de transfer al doilea semestru...
As vrea sa ma transfer de la mecainca, la chimie-biologie.
Am ajuns aici din cauza unei prostii facute de mine.(am pus mate-info prima optiune, dupa care mecanica, si chimie-biologie, si de aia am facut o boacana...)
E greu la chimie biologie?
Ce ore voi avea?
Despre ce e materia in general?
Ce facultate pot urma dupa terminarea acestui liceu?
Care vi se pare cel mai greu profil dintre mate-info si chimie biologie?
La care profil am sansa sa iau bacul mai usor?

Ok..cam astea au fost intrebarile mele...
Pana acum am sansa sa ma transfer la cateva profile:
-mate-info
-filologie ukraineana
-filologie romana
-chimie-biologie
-textile si pielarie

Dintre astea..care ar fi ce-l mai convenabil pentru bac? (sa iau bacul)

1 răspuns:
| FotomodelulTau a răspuns:

1.Nu este greu
2/3.La acest profil vei avea ore asa:
1 Geografie
1 Istorie
1 Sport
1 Muzica/Desen, adica un semestru vei face muzica si in celalalt desen
2 TIC
1 Informatica
3 Fizica
2 Chimie
2 Biologie
4 Romana
4 Mate
2 Engleza
2 Franceza
2 Optionale, clasa va alege 2 optionale din materiile fizica chimie si biologie.
Teze vei da la romana, mate si sa alegi 2 din fizica, chimie si biologie.
La matematica vei face M2 care nu este foarte dificil. Daca te pasioneaza fizica, chimia si biologia te vei descurca la acest profil.
4. Drept | Economie şi Administrarea Afacerilor
5.Mai greu este la mate-info.
6.Depinde ce iti place, cum am spus si mai sus-dupa mine mai repede ai lua bacul la chimie biologie.
Funda te rog.