| LoveeYouuSweety a întrebat:

Voi ce ati alege intre sa fiti cu fata de care va place voua, dar ei nu-i place de voi, sau sa fi cu fata care te place, dar n-o placi tu? Sa stiu si eu daca merita sa insist pe fata de care-mi place sau sa ma combin cu cea care ma place. Funda ^^!

Răspuns Câştigător
| GwenStefani a răspuns:

Ar trebui sa fii cu fata de care-ti place, insa cu conditia ca si ea sa te placa. In cazul in care sentimentul nu este reciproc o sa fie greu. Cu alte cuvinte ar trebui sa te reorientezi. Risti sa te concentrezi mult asupra cuiva care nu e interesat si astfel pierzi timpul degeaba.

Sarbatori fericite! happy

4 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Aleg sa fiu cu persoana cu care imi place si care ma place...

| LoveeYouuSweety explică (pentru MMadalina):

Pai ideea e ca ea nu ma place, dar eu o plac! Si nu stiu ce sa fac sad.

| MMadalina a răspuns (pentru LoveeYouuSweety):

"Dragoste cu sila nu se poate!"

| xCarolina a răspuns:

Sa fii cu o persoana care nu te place inseamna sa o chinui si in timp greul va ajunge si la tine, cand realizezi ca te chinui degeaba si nu o poti face sa te iubeasca.Cam acelasi lucru se aplica si in cealalta situatie, viata cu o persoana la care nu tii e un lucru pe care nu merita sa ti-l asumi, pentru ca aduci si nefericirea ta, si pe cea a persoanei care va suferi datorita indiferentei tale.Nu poti sa te prefaci ca iubesti o persoana, dragostea e un sentiment prea sincer pentru a fi falsificat. Daca as fi pusa in fata acestei decizii, as alege sa raman singura.Sentimentele persoanei care ma place vor trece mult mai usor daca eu nu sunt acolo sa ii provoc mai mult chin, iar ale mele se vor pierde daca dragostea nu imi e alimentata de o minciuna.