| JustaLittle a întrebat:

Voi ce ati face daca prietene/prieteenul ta/tau cel mai bun v-ar trada? Eu mi-am pierdut increderea in oameni.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

As avea grija cu cine imi fac de cap in viitor, acum lumea nu e asa saritoare sa vada cum esti sau daca ai nevoie de ceva. Dusmania e de ea, in viata nu trebuie neaparat sa ai prieteni ca sa fii fericita, singura poti sa iti creezi fericirea.

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
As fi mult mai selectiva in alegerea prietenilor.dar in ziua de azi, este greu sa dai peste un prieten sa nu te tradeze...mai bine singur/a si gata!
O zi bunahappy

| JustaLittle explică (pentru caramela):

Asa m-am gandit si eu...

| positivity a răspuns:

N-a fost nimeni născut să fie sclavul meu. Nu pot forța pe cineva să stea alături de mine, oricât de mult mi-aș dori asta. Ce vine, va trebui și să plece la un moment dat.
Oricât de mult doare situația de a fi trădat, oricât de mult ți-ai dori să schimbi ceva, nu este posibil. Ai în față prezentul și trebuie să îl trăiești.
Eu una aș trece peste.

| SimoNARaluCA a răspuns:

Am patit de multe ori asta, si chiar daca teoria e usoara(fa-ti si tu alti prieteni) realitatea e izbitoare. Experientezi in momentul asta o coliziune cu ceva numit realitate.Si e dureros.Nu toti oamenii gandesc ca noi, nu toti oamenii au aceleasi pareri.Prin urmare, unii nu disting binele de rau si nu isi dau seama cat de tare pot rani pe cineva. Nu trebuie sa iti pierzi increderea in toti oamenii, ci doar in cei care nu o merita.Increderea se castiga, asa ca ceilalti trebuie sa iti arate ca sunt de incredere.Nu e un capat de tara, desi pare asa! Succes! happy

| JustaLittle explică (pentru SimoNARaluCA):

Stiu dar, ideea e ca nu mai am si nu mai pot sa am incredere in absolut nimeni.Am incercat dar nu pot sa mai am incredere in cineva.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Nu as mai face din nou greseala de a avea incredere in acea persoana, mi s-a intamplat cu aproape toti prietenii mei...