| valentinamarinamary a întrebat:

Voi ce boacane ati facut cand erati mai mici? Eu tin minte ca aveam 9 sau 10 ani si eram 5 fete si 3 baieti de la mine de pe strada si tataia avea vaca legata la iarba pe langa casa si noi nu stiu cum am facut dar i-am dat drumu si langa casa era calea ferata era ca un deal deci era mai sus si puteam sa vedem ce se petrece jos acasa, cae casa era langa camp. Dupa vedem vaca ce alearga prin porumbu vecinilor si tataia cu furcoiu dupa ea am alergat sa nu ne prinda tataia care ne alerga si injura pana la urma il vedem ca vorbeste cu mamaia am auzit doar ca a zis mamaia:ce ne facem noi ma cu Marina(fiind eu)atunci eu si toti 7 am fugit la calea ferata sus ca ne vazuse tataia ca suntem aproape si dupa ce ne-am urcat am vazut o prietena care ramasese in urma si o alerga tataia cu batu! Si am auzit-o ca striga in timp ce alerga :fugitiiiiiiiiiiiiii! si am zis eu :ce sa mai fugim noi fugi tuuuuu! si pana la urma a prins-o tataia si aoleoo!rolling on the floor)dupa i-a zis lu maicamea si lu taicamiu si mami i-a zis lu tataia :lasa bre ca e mica si ea!rolling on the floorsi taicamiu radea! dar dupa m-a certat!rolling on the floorce amintiri laughing)

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

Eu i-am tuns parul unei priete din bloc, de tipul castron, i-am facut un breton care numai drept nu era, si i-am ascuns parul sub sifonier. Parintii nu s-au suparat. Bafta!

2 răspunsuri:
| ZambetulNebuniei a răspuns:

Cand eram mic (5-6 ani) ma jucam cu un prieten un fel de fotbal american si cand a vrut sa imi ia mingea m-am ferit si el a intrat intr-un zid si si-a spart arcada.
E in viata (daca te intrebi).
M-am simtit vinovat ca i-am pus piedica cand m-am ferit, da nu stiam ca o sa intre in perete.

Am mai facut si e tampenii, dar de asa ne dezvoltam ca persoane si invatam ce nu avem voie. Eu am invatat ca nu am voie sa sparg arcad.

| Sashavalentine a răspuns:

Imi amintesc ca acum cativa ani mergeam la agudul de langa scoala pentru a culege agude si de asemenea, a ne murdari pe maini si pe bot. In drum spre agud, se afla un cal legat cu o funie de un stalp si manca iarba linistit. Cand dintr-o data, cea mai buna prietena Andreea si cu fratele ei Marius au inceput sa arunce cu pietre de pe strada in cal. Ba da' ce s-a enervat calul ca i-am stricat masa si a scapat si a inceput sa ne fugareasca dar pana la urma ne-a lasat in pace si cand am ajuns la agud ne-am ospatat smug Dar apoi cand sa ne introarcem ne era frica sa mergem pe strada pe unde era calul si am luat-o pe sosea laughing. Mama si tata fiecaruia nu au aflat nimichee hee